Facebook Google+ Twitter

Formuła 1 w księstwie ryzyka

Przed nami szósty w tym roku wyścig Formuły 1. Na początku sezonu mogliśmy się zastanawiać ile punktów będzie miał po nim Robert Kubica. Dziś zastanawiamy się czy w ogóle będzie je miał.

 / Fot. PAP POASCAL GUYOTWyścig w Monako jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w kalendarzu Formuły 1. Kręte uliczki i wąski tor sprawiają, że w Monako bywa bardzo ciekawie – głównie za sprawą wypadków i wyjazdów safety cara. Atmosfera panująca w Monte Carlo sprawia, że ciągną tam tłumy sław i kibiców. Między innymi dlatego, jest tak popularny.

Treningi w czwartek

Jesteśmy już po pierwszych treningach, mimo że mamy dopiero piątek rano. Są one bowiem rozgrywane w Monako w czwartek. Oficjalnie, wyjątkowość ta wynika z tego, że organizatorzy nie chcą paraliżować ruchu w centrum na całe 3 dni z rzędu. Tak naprawdę wolny piątek umożliwia wszystkim kibicom, którzy odwiedzają Monako podczas Grand Prix, spędzenie troszkę czasu w pobliskich kasynach. Na wyjazd tutaj mogą sobie bowiem pozwolić tylko najbardziej majętni pasjonaci F1. A skoro mogą jeszcze zabawić się w kasynach to czemu nie zrobić im dnia wolnego. W bardziej ekskluzywnych przybytkach hazardu bawi się ekipa z teamów i kierownictwa Formuły 1.

Treningi niewiele nam powiedziały. Po raz kolejny wydaje się, że odradzają się Ferrari i McLaren. Dodatkowo utwierdziliśmy się w przekonaniu, że BMW wyraźnie odstaje od reszty zespołów, a niezawodny bolid ma tylko Heidfeld. Czymś przecież trzeba bić rekordy.

Z dużej chmury… nowy silnik

Robert Kubica stracił dziś kolejny silnik. Po raz drugi w tym sezonie – a mamy dopiero szósty wyścig – awarii uległa jednostka napędowa w bolidzie Polaka. Efektowne pióropusze dymu i ognia wydobywały się z samochodu BMW. Początkowo wydawało się, że może to już być praktyczny koniec sezonu dla Kubicy. Byłby to już 4 zużyty silnik w ciągu 5 wyścigów i na pozostałe 12 zostałyby tylko cztery jednostki napędowe. Na szczęście silnik, który uległ awarii, miał być i tak „wyrzucony” po tym treningu. Był on używany po raz ostatni. Robert stracił tylko cenny treningowy czas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.