Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27697 miejsce

Formuły retoryczne – spotkanie z Jerzym Sosnowskim

18 kwietnia o godz. 18 w ramach cyklu „Formuły retoryczne” w Muzeum Literatury w Warszawie odbędzie się spotkanie z Jerzym Sosnowskim.

Plakat cyklu "Formuły retoryczne" / Fot. materiały organizatora„Formuły retoryczne” to nowy cykl spotkań z pisarzami, organizowany przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Do rozmowy zostali zaproszeni czołowi polscy prozaicy różnych pokoleń. Punktem wyjścia comiesięcznych dyskusji będzie określona teza, którą nasi goście postarają się obronić.

W pierwszym z serii spotkań „Formuły retoryczne” weźmie udział Jerzy Sosnowski,
który rozwinie następującą tezę: „W obronie metafizyki: książki nie muszą mówić o kwestiach społecznych, żeby być ważne”

W rozmowie z gościem uczestniczyć będzie tzw. trybunał retoryczny, złożony z trójki młodych ludzi, który podejmie polemikę z autorem. W trybunale retorycznym zasiądą: Krzysztof Grochowski, Karolina Szczypek oraz Justyna Szpanowska.

Dyskusja będzie na temat roli literatury i jej kontekstów społecznych. Z pewnością padną pytania o wartości, które powinna ze sobą nieść oraz o oczekiwania, jakie mają wobec niej odbiorcy. Czy dobra książka musi koniecznie traktować o bieżących kwestiach społecznych i stanowić oręż w walce ideowej? Czy wartość literatury wynika z zawartej w niej krytyki różnych mechanizmów? A może o jej jakości przesądza coś zupełnie innego?

Zapraszamy 18 kwietnia do Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20.

Wstęp wolny.


Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.