Facebook Google+ Twitter

Formuły retoryczne – spotkanie z Jerzym Sosnowskim

18 kwietnia o godz. 18 w ramach cyklu „Formuły retoryczne” w Muzeum Literatury w Warszawie odbędzie się spotkanie z Jerzym Sosnowskim.

Plakat cyklu "Formuły retoryczne" / Fot. materiały organizatora„Formuły retoryczne” to nowy cykl spotkań z pisarzami, organizowany przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Do rozmowy zostali zaproszeni czołowi polscy prozaicy różnych pokoleń. Punktem wyjścia comiesięcznych dyskusji będzie określona teza, którą nasi goście postarają się obronić.

W pierwszym z serii spotkań „Formuły retoryczne” weźmie udział Jerzy Sosnowski,
który rozwinie następującą tezę: „W obronie metafizyki: książki nie muszą mówić o kwestiach społecznych, żeby być ważne”

W rozmowie z gościem uczestniczyć będzie tzw. trybunał retoryczny, złożony z trójki młodych ludzi, który podejmie polemikę z autorem. W trybunale retorycznym zasiądą: Krzysztof Grochowski, Karolina Szczypek oraz Justyna Szpanowska.

Dyskusja będzie na temat roli literatury i jej kontekstów społecznych. Z pewnością padną pytania o wartości, które powinna ze sobą nieść oraz o oczekiwania, jakie mają wobec niej odbiorcy. Czy dobra książka musi koniecznie traktować o bieżących kwestiach społecznych i stanowić oręż w walce ideowej? Czy wartość literatury wynika z zawartej w niej krytyki różnych mechanizmów? A może o jej jakości przesądza coś zupełnie innego?

Zapraszamy 18 kwietnia do Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20.

Wstęp wolny.


Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 RokuKomentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.