Facebook Google+ Twitter

Fornalik: dziś pierwsze rozmowy o nowej kadrze reprezentacji Polski

Waldemar Fornalik przeprowadzi dziś rozmowy dotyczące wyboru nowego sztabu. Chciałby współpracować z Jerzym Dudkiem, który na swojej stronie na Facebooku wyraził chęć współpracy. 49- letni selekcjoner wymienił też nazwiska Krzysztofa Warzychy i Marka Wleciałowskiego, jako tych, którzy mieliby mu pomagać.

Nie wiadomo, jaką funkcję miałby pełnić w kadrze Jerzy Dudek, ale jak widać nie może się już doczekać owej współpracy. Być może zostanie trenerem bramkarzy albo będzie odpowiedzialny za kontakty z mediami. Dzisiaj zostaną mu przedstawione szczegóły. "Ostatnio wiele osób mnie o to pyta - tak, chciałbym pracować z reprezentacją. Wiem o tym, że nowy selekcjoner chce mi zaproponować współpracę, mamy dziś o tym porozmawiać" - zakomunikował na oficjalnym facebookowym profilu były bramkarz reprezentacji. Krzysztof Warzycha i Marek Wleciałoski są wymieniani jako ewentualni asystenci trenera. Z tym może być jednak problem, bowiem PZPN ma inne preferencje niż sam selekcjoner.

‘Nie chcę pochopnie podejmować decyzji, choć z drugiej strony zależy mi na czasie. Im szybciej skompletuję sztab szkoleniowy, tym lepiej. W poniedziałek przeprowadzę pierwsze rozmowy z potencjalnymi kandydatami na moich współpracowników. W tygodniu powinny pojawić się pierwsze konkrety' - zakomunikował Fornalik w ostatni piątek.

Jak wiemy, kilka dni wcześniej trener oznajmił, że "należałoby kontynuować myśl Franciszka Smudy". Ciekawe zatem, jak przebiegnie rozmowa pana Waldemara z Jackiem Zielińskim, byłym asystentem Smudy, który również był kandydatem na pierwszego trenera kadry, ale nie zyskał uznania w oczach zarządu (dokładnie nie zdobył ani jednego głosu).

Selekcjoner ma czas na wybór swojego zespołu do 2 sierpnia, ponieważ wtedy odbędzie się posiedzenie członków PZPN, zatwierdzające nowy sztab. Natomiast dwa tygodnie później, 15 sierpnia odbędzie się pierwszy sprawdzian dla nowego trenera - towarzyski mecz reprezentacji z Estonią. Ciekawe, jak rozpocznie się jego współpraca z samymi piłkarzami. Czy doczekają się zadowalającej taktyki i merytorycznej rozmowy?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.