Facebook Google+ Twitter

Fornalik trenerem reprezentacji czyli kompromitacja PZPN!

No i stało się! Od wtorku mamy nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Został nim Waldemar Fornalik. Okazało się, że krążące w mediach plotki o nominacji dla byłego już trenera Ruchu Chorzów były prawdą.

Sonda

Kto byłby najlepszym trenerem reprezentacji?

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielJestem przeciwny tej nominacji z kilku powodów. Pisałem o nich w artykule Nie róbmy krzywdy Fornalikowi! Ale nie o tym dzisiaj. To mleko się rozlało i do następnej zmiany trenera już nic nie poradzimy. Jednak sposób wyboru selekcjonera, cała otoczka temu towarzysząca, argumentacja ludzi ze świecznika piłkarskiej centrali w osobach Lato Grzegorza i Piechniczka Antoniego to cyrk na kółkach i farsa jakiej dawno nie oglądaliśmy. No chyba że w PZPN.

Na trenerskiej giełdzie przewijało się ostatnio sporo nazwisk. Bardziej i mniej znanych, z większym i mniejszym doświadczeniem i sukcesami, z Polski i zagranicy. Piłkarska wierchuszka ściemniała ile mogła, mydliła oczy, że jest dwójka kandydatów. "Za pięć dwunasta" ogłosiła, że wybór nastąpi z trójki, która została na placu boju po dokładnej selekcji, przepytaniu na wszystkie możliwe tematy dotyczące prowadzenia kadry i sposobów na odniesienie ewentualnych sukcesów. I tu zaczyna się szopka. Bowiem we wtorkowy ranek ogłoszono tę "świętą trójcę", wybraną w takim trudzie i znoju - Waldemar Fornalik, Jerzy Engel i Jacek Zieliński! Myślałem, że śnię lub mam poważne kłopoty ze słuchem. Zdolny, ale początkujący młody trener, bez żadnego doświadczenia, ogrania na arenie międzynarodowej, którego jedynym sukcesem jest drugie miejsce w jednej z najsłabszych lig Europy, facet który raz już był trenerem i jak wygrał eliminacje, to został gwiazdą mediów i ważną imprezę przerżnął aż dudniło, po czym popadł w trenerski niebyt na kilka lat oraz asystent ledwie co wywalonego trenera, który razem z nim nie wyszedł z najsłabszej grupy Euro! Przecież to jawne kpiny z nas wszystkich!

Gdy Antoni Piechniczek, szef wyszkolenia w PZPN i właściwie główny decydent w procesie wyboru uzasadniał, że pod uwagę brano tak wiele czynników, jak: doświadczenie, przebieg dotychczasowej kariery trenerskiej, sukcesy jako trener, ilość reprezentantów wprowadzonych do kadry z prowadzonych drużyn ligowych, sukcesy piłkarskie, sukcesy na arenie międzynarodowej - prawie wszystko stało się jasne. Prawie, gdyż to tłumaczy, dlaczego taki, a nie inny był skład "namaszczonej trójki" - w jakiejkolwiek innej konfiguracji jego faworyt Fornalik nie miałby żadnych szans. Ale nawet tu PZPN-owska wierchuszka nie do końca była konsekwentna, gdyż o ile piłkarskimi sukcesami to właściwie nikt z kandydatów nie mógł się pochwalić, o tyle w dotychczasowej karierze trenerskiej Engel bił pozostałą dwójkę na głowę. No ale niekonsekwencja to niemal znak firmowy prezesa Lato. Jeśli zatem PZPN zamierzał ogłosić całej Polsce, jakimi kryteriami kierował się w ostatecznym wyborze, nie mógł do finałowej trójki zakwalifikować... żadnego uznanego trenera z zagranicy. No bo jak kibicom wmówić, że Fornalik ma więcej sukcesów w trenerce od np. Ottmara Hitzfelda. Poza tym w przypadku kandydatur zagranicznych Lato kłamiąc w żywe oczy, że PZPN nie stać na wysokie honoraria, wykluczył tę drogę wyboru. W przypadku forsowanego przez niektórych fachowców Piotra Nowaka, Lato z Piechniczkiem uwalili go, uzasadniając decyzję... brakiem licencji UEFA Pro. Na nic zdały się tłumaczenia, że Nowak posiada licencję FIFA Pro i może pracować jako trener na całym świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

kibic reprezentacji Polski
  • kibic reprezentacji Polski
  • 13.07.2012 21:36

@Robert Wojteczek z Wczoraj 18:43 .Teraz Cie rozumie i chyba mam podobny osad .Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@kibic reprezentacji Polski: dobra, chcesz-masz. Po pierwsze to uważam, że nie doczytałeś uważnie tego co napisałem. Dlaczego jestem przeciwny nominacji Fornalika napisałem (co tez zaznaczyłem w tym tekście) w artykule "Nie róbmy krzywdy Fornalikowi" link Tam też zaznaczyłem, że właśnie dlatego że to dobry i lubiany przeze mnie fachowiec, nie powinniśmy wsadzać go na taką minę jak kadra, szczególnie w obecnych okolicznościach z betonowym PZPN. Napisałem także, kto powinien zostać trenerem. Uważam więc, że Twoje domaganie się ode mnie tego jest bezpodstawne i wynika z nieprzeczytania lub niezrozumienia tekstu. Pseudo-żarty w stylu "Napisz wprost ;Fornalik ci żonę zabrał" są kretyńskie, bo nie merytoryczne i uważam, że dopuszczają się ich pseudo-bohaterzy, którzy robią tak, bo mogą ukryć się za internetową anonimowością. Dlatego też zaprosiłem do MERYTORYCZNEJ dyskusji, ale nie z anonimem, który zaraz wypali następny pseudo-żart. Co do tego tekstu - ja wysłałem do redakcji tekst pod tytułem: WYBÓR TRENERA CZYLI KOMPROMITACJA PZPN. W tym tekście opisałem swoje zdanie na temat SPOSOBU WYBORU TRENERA, który jest dla PZPN kompromitujący. Zmiana tytułu Redakcji tak jak jest spowodowała np. w Twoim przekonaniu, że czepiam się Fornalika. Jednak nawet z tym tytułem, po uważnym przeczytaniu artykułu wyraźnie widać sens o jaki mi chodziło. Tyle w kwestii formalnej. Co do Twoich wezwań żebym Cię nie obrażał, pokaż w którym miejscu Cie obraziłem. Nie musisz mi się przedstawiać, gdy dyskutujemy na temat MERYTORYCZNIE. Aha, jeszcze jedno Deyna nie był kapitanem Wojska Polskiego, tylko porucznikiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic reprezentacji Polski
  • kibic reprezentacji Polski
  • 12.07.2012 17:11

@Robert Wojteczek.
Jeśli się zaloguje , to co?Będziesz dowartościowany.Napisałeś artykuł wyraźnie tendencyjny.Na mój komentarz nie musisz odpowiadać , masz takie prawo .Natomiast ja mam prawo na tym portalu być nie zalogowanym i napisać opinie do Twego złośliwego tekstu .Przypominam ,ze Kazimierz Górski był średnim zawodnikiem i to II ligi!Nie musisz odpowiadać .Jest ale , takie oto ale.Przykładowo Kazimierz Górski (bez żadnych sukcesów jako TRENER I JAKO PIŁKARZ , ZOSTAŁ TRENEREM REPREZENTACJI POLSKI) ale za to miał ogromne środki finansowe NA działalność trenerska .Kazimierz Deyna był kapitanem na boisku piłkarskim i był kapitanem w Wojsku Polskim.Oślizło , Gorgoń , Kostka . Szymanowski byli "GÓRNIKAMI" i mieli wynagrodzę zawodowych piłkarzy(chociaz oficjalnie byli , niby amatorzy) a będąc na etacie górników .Były pieniądze i za tym idące trenowanie w reprezentacji(tak jak w zachodnich klubach) , i dla tego były tego efekty .
A tak po za tym to unikasz tematu i próbujesz innego dyskredytować .To nie jest .ok.
Uważam ,ze napisałeś ten artykuł na zamówienie aby zdyskredytować Fornalika .Napisz wobec tego kto mógłby być selekcjonerem.Dlaczego jego preferujesz .No, napisz , nierób uników!
P.ws
Łaskawie napiszesz pod swoim artykułem gdy się Tobie przedstawię ???!!!To jest chore!!!!
Nie musisz odpowiadać .Nie jesteś taki ważny.Piszesz to polemizuj a nie wypisuj jakieś takie duperele .Cytuje ciebie"odpowiem ostatni raz tylko tyle: po pierwsze - twój pierwszy komentarz to bełkot, który trudno zrozumieć, po drugie to przywaliłeś się do mojej zony, a nawet nie masz pojęcia czy mam żonę, po trzecie - najwięksi bohaterowie to anonimowi w necie i ci najgłośniej krzyczą "
Chłopie , WYLUZUJ o nie obrqażaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@kibic reprezentacji Polski: odpowiem ostatni raz tylko tyle: po pierwsze - twój pierwszy komentarz to bełkot, który trudno zrozumieć, po drugie to przywaliłeś się do mojej zony, a nawet nie masz pojęcia czy mam żonę, po trzecie - najwięksi bohaterowie to anonimowi w necie i ci najgłośniej krzyczą

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic reprezentacji Polski
  • kibic reprezentacji Polski
  • 12.07.2012 15:26

Ma być : nie obrażaj mnie a jest (kibic reprezentacji Polski Dzisiaj 15:22 ),obradzaj .

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic reprezentacji Polski
  • kibic reprezentacji Polski
  • 12.07.2012 15:22

Faciu !
Robert Wojteczek Wczoraj 19:46
Nie obradzaj mnie i tych nie zalogowanych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ni jestem anonimem , a tylko nie zalogowany.Nikogo nie obrażam i nie mam potrzeby się logować .
Wypowiedziałem wsie na ten twój tekst , bo takie jest moje zdanie (kibic reprezentacji Polski Wczoraj 16:46 ).
Jak nie po twojej myśli komentarz , to kopanie po kostkach .Ech , ty autor .w pisaniu tez obowiązuje :Fair Play -nie tylko w sporcie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@kibic reprezentacji Polski
chętnie odpowiem i WYTŁUMACZĘ sens tekstu, bo widzę, że nic nie zrozumiałeś ;) Ale nie anonimowym tchórzom ;p)

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic reprezentacji Polski
  • kibic reprezentacji Polski
  • 11.07.2012 16:46

@Robert Wojteczek
Napisz wprost ;Fornalik ci żonę zabrał ,albo mu zazdrościć sukcesów .Napisz gościu koniecznie byś widział na tej funkcji selekcjonera .Koniecznie napisz jakie ma osiągnięcia i gdzie.Napisz ol ot5rzymuje uposażenie i jakie idą za tm sukcesy .No! To śmiało i pisz!Tylko nie kasuj jak TO JEST W ZWYCZAJU NA TYM PORTALU TAKICH JAK TY AUTORÓW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W niektórych kwestiach się z panem zgodzę, ale jeżeli mówimy coś to mówmy to dokładnie Pan selekcjoner Fornalik był 2 razy na pudle Ekstraklasy, 2 razy grał w finale Pucharu Polski i zagrał 6 meczów w Europejskich pucharach, a to przecież z drużyną nawet nie przeciętną, ale słaba choć teraz niektórzy zawodnicy się wrobili i klasa zespołu trochę się podniosła. Wiadomo było że trenerem zostanie Fornalik, a szopka była po to by zając czymś media, a najlepsze jest to, że vice prezes Piechniczek był trenerem Fornalika, vice prezes Bugdoł jego masażystą. Myślę że może naprawdę PZPN nie było stać na trenera z zagranicy skoro niedługo być może będzie musiał zapłacić 20 mln złotych sponsorowi technicznemu odszkodowania za koszulki, a to suma dość duża przy 70 mln budżecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tu nie chodzi o trenera, a o jesienne wybory do pzpn. kazdy wie, ze Slask ma najwiecej do gadania w wyborach wiec wiadomo dlaczego Lato bierze czowieka ze Slaska do tak waznej funkcji...50tys miesiecznie dla prezesa piechota nie chodzi, a Lato tak latwo nie pusci tej kasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.