Facebook Google+ Twitter

Fort "Sokolnickiego" coraz bliżej finiszu

Remont jednego z elementów waszawskiej Cytadeli Aleksandrowskiej, Fortu Siergieja "Sokolnickiego", ma zakończyć się w listopadzie. Żoliborzanie będą mieli swój pięknie położony, malowniczy ośrodek kultury w Parku Żeromskiego.

Fort Sokolnickiego. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warszawa_fort_siergieja_001.jpg&filetimestamp=20070130170601Dzielnica Żoliborz nie ma ośrodka, który pełniłby rolę domu kultury. Ma natomiast stary cesarski fort w Parku Żeromskiego, który w 2007 roku postanowiono odrestaurować i oddać do użytku mieszkańców. Poprzez stronę dzielnicy przeprowadzono ankietę za pośrednictwem której mieszkańcy zdecydowali, że chcą mięć u siebie ponaddzielnicowe centrum kultury. Obecnie fort wygląda coraz lepiej: w czerwcu remontowano i wzmacniano elewację zewnętrzną, zakładany był szklany dach nad dziedzińcem oraz istalowane urządzenia sanitarne i elektryczne. Izolowano także prochownie północną i południową, prowadzono prace kamieniarsko-remontowe na dachach, dotąd pokrytych nasypem ziemnym. Odkryta ma też zostać jedna z kaponier, czyli wysuniętych szańców fortu.

Fort ma być ponaddzielnicowym centrum kultury, w którym spotykać będą się różne dziedziny sztuki. W piwnicach ma funkcjonować klub filmowy, pracownie artystyczne, kawiarenka jazzowa, a nawet teatr, jeśli tylko zgodzą się na to mieszkańcy.

Prace budowlane mają zostać zakończone w listopadzie, jednak budynek będzie jeszcze wymagał wykończenia. Pierwsi goście będą więc mogli odwiedzić Fort Siergieja "Sokolnickiego" na początku 2011 roku.

Jak obecnie wygląda Fort? Zobaczcie: tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.