Facebook Google+ Twitter

Fortuna chwali wybór Horngachera: To powiew nowego

Mistrz olimpijski z Sapporo ocenił wybór nowego selekcjonera w skokach narciarskich. Według Wojciecha Fortuny Stefan Horngacher może wiele dobrego wnieść w polskie skoki.

 / Fot. DrabikPanyWojciech Fortuna - mistrz olimpijski z Sapporo ocenił wybór nowego trenera skoków narciarskich. Według niego to najwyższy czas, aby ktoś inny zajął się kadrą, mimo, iż Łukasz Kruczek to wybitny specjalista. Fortuna przyznał, że skoczkom potrzebna jest jakaś nowość, powiew nowego.

"Do igrzysk olimpijskich w Korei mamy 2 lata, więc będzie czas na szczegółowe analizy i ocenę obecnego stanu rzeczy, poznanie się i rozpoczęcie pracy, która mam nadzieję przyniesie efekty w postaci nie tylko medali olimpijskich, ale i w pozostałych zawodach obu nadchodzących sezonów" - powiedział były skoczek.

Polscy skoczkowie znają już Stefana Horngachera - Kamil Stoch i Piotr Żyła pracowali z nim w kadrze B. Austriacki szkoleniowiec jest bardzo doświadczonym człowiekiem, a także wybitnym zawodnikiem. W karierze sportowej dwa razy sięgał po medal olimpijski oraz pięciokrotnie stawał na podium mistrzostw świata. W sezonie 2004/2005 pracował z polską kadrą B, mając już doświadczenie pracy z austriackimi zawodnikami. W sezonie 2006/2007 podjął pracę w reprezentacji Niemiec - trenował także kadrę B, jednak jego największym osiągnięciem była współpraca z Martinem Schmittem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.