Facebook Google+ Twitter

Fortuna za wotum nieufności

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-09 12:13

Jak się okazuje, na poprawnym przewidzeniu skutków tzw. afery taśmowej można całkiem nieźle zarobić – w ofercie firmy bukmacherskiej Fortuna pojawiły się zakłady specjalne poświęcone przyszłości niektórych „bohaterów” nagrań.

W przypadku przegłosowania wniosku konstruktywnego wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska (za opcją „za” zagłosuje minimum 231 posłów) za każdą postawioną złotówkę można dostać aż osiem złotych. Dla porównania, jeśli ktoś zdecyduje się obstawić, że wniosek nie zostanie poparty przez wystarczającą liczbę posłów, za każdą złotówkę dostanie zaledwie 1,05 zł.
Jeszcze więcej, bo aż 10-1, można otrzymać, jeżeli ktoś trafnie przewidzi, że Donald Tusk przestanie być szefem Platformy Obywatelskiej w 2014 roku. Natomiast kurs na zakład, zgodnie z którym Tusk pozostanie szefem swojej partii przynajmniej do początku stycznia 2015 roku wynosi 1,01-1. Co ciekawe, analogicznie prezentują się notowania dotyczące przyszłości Jarosława Kaczyńskiego w roli prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
Analizując kursy bukmacherów, znacznie bardziej niejasna wydaje się przyszłość Bartłomieja Sienkiewicza w roli szefa MSW. Za każdą postawioną złotówkę na to, że uchwalony zostanie wniosek o odwołanie go ze stanowiska (za opcją „za” zagłosuje co najmniej 231 posłów) można otrzymać 1,8 zł. Tyle samo czeka na tych obstawiających, którzy prawidłowo przewidzą, że 53-letni polityk po głosowaniu zachowa ministerialny fotel.
(Bart Krol)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.