Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7692 miejsce

Fortunato Depero na wystawie na Zamku Królewskim w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-02 14:53

13 grudnia 2010 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie, otwarta zostanie pierwsza wystawa monograficzna geniusza futurystycznego Fortunato Depero. Wiadomości24.pl mają przyjemność być jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

 / Fot. UlotkaWystawa “Depero Futurysta”, zorganizowana przez Włoski Instytut Kultury z okazji 50 rocznicy śmierci artysty, jest kontynuacją cyklu wystaw, rozpoczętego wcześniej wystawami „Karty Futurystyczne” i „Kolekcjonować Futuryzm”, a zorganizowanymi w październiku 2009 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego z okazji Stulecia ogłoszenia „Manifestu Futurystycznego”, gdzie odniosły wielki sukces.

„Depero Futurysta” stanowi więc jeszcze jedną okazję do refleksji nad złożonością artystyczno- literackiego ruchu, który na początku XIX wieku objął, poza Włochami, większą część krajów Europy.

Wystawa ta, która prezentuje wybitne dzieła malarza autora Manifestu „Rekonstrukcja futurystyczna Wszechświata”, pochodzące w większości z prywatnych kolekcji włoskich, ma na celu przedstawienie publiczności polskiej pełnego obrazu jego niejednorodnego dorobku artystycznego i rewolucyjnego podejścia do technik artystycznych i języka wyrazu, wprowadzonych przez artystę z Rovereto: jego futurystyczne obrazy i różnorodność ekspresji artystycznej, poczynając od mozaik na materiale po wielobarwne reklamy, czynią z niego prekursora współczesnego designu.

Informacje o wystawie Fortunato Depero w Warszawie


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.