Facebook Google+ Twitter

"Forum" - białostockie kino z klimatem

Z przereklamowanymi komercyjnymi kinami przeciętny wielbiciel filmu może walczyć w jeden sposób - wybierać kina studyjne. Te, które nie są nastawione na zyski ze sprzedaży popcornu po wygórowanych cenach, ale na prawdziwą sztukę. Takim kinem jest właśnie "Forum".

 / Fot. .Kino "Forum" działa przy Białostockim Ośrodku Kultury. Jego działalność nie ogranicza się tylko do projekcji niekomercyjnych filmów, organizowanych jest także wiele ciekawych wydarzeń i festiwali.

Wczesną wiosną odbywa się tam Festiwal Kultury Niezależnej pod nazwą ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT?. W ramach tej imprezy mają miejsce akcje filmowe, podczas których widzowie mają szansę obejrzenia ciekawych, mało znanych filmów, muzyczne, czyli koncerty niezależnych zespołów, graficzne oraz wideo.

Oprócz tego, w kinie co roku odbywa się konkurs "Filmowe Podlasie Atakuje", w którym wziąć udział może każdy, kto zajmuje się tworzeniem filmów, niezależnie od tego, czy robi to amatorsko czy profesjonalnie. Oczywiście, zgodnie z nazwą, uczestnik musi pochodzić z Podlasia.

Przy kinie działa także Dyskusyjny Klub Filmowy "GAG". Odbywają się w związku z tym cykliczne pokazy filmowe, m.in. "Klasyka kina", podczas którego największe arcydzieła światowej kinematografii poprzedzone są prelekcją filmoznawców.

Kino bierze również udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, który polega na ułatwieniu nauczycielom i wychowawcom bliższego obcowania z kulturą filmową, organizowaniu dla nich specjalnych pokazów oraz sprzedawaniu im biletów ze specjalnymi zniżkami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.