Facebook Google+ Twitter

Forum Ekonomiczne w Krynicy. Unia Europejska to wynalazek na trudne czasy

XXI Forum Ekonomiczne odbywało się pod hasłem: "Europejskie dylematy: partnerstwo czy rywalizacja? Przyszłość Europy i Unii Europejskiej". Debaty dotyczyły m.in. bezpieczeństwa energetycznego, polityki rolnej, kryzysu gospodarczego, IT etc.

XXI Forum Ekonomiczne w Krynicy / Fot. Bogdan WęgrzynekW Krynicy Zdroju, potocznie zwaną przez turystów Krynicą Górską, zakończyło się XXI Forum Ekonomiczne - polskie Davos. Ponad 3000 osób i przeszło 500 dziennikarzy z 66 państw mogło wysłuchać wielu bardzo ciekawych (ponad 160) paneli, sesji, a także intelektualnych debat, po których można było porozmawiać w kuluarach na nurtujące nie tylko Europę problemy.

Forum Krynickie to wielki sukces pomysłodawcy polish Davos - Zygmunta Berdychowskiego - rodowitego sądeczanina, który po raz kolejny zaprosił do Krynicy: prezydentów, premierów, ministrów różnych resortów z wielu państw, parlamentarzystów, naukowców oraz biznesmenów, aby dyskutować nie tylko o polskiej, czy europejskiej gospodarce, ale o światowym kryzysie gospodarczym.Tegoroczne Forum Ekonomiczne odbywało się pod hasłem: “Europejskie dylematy: partnerstwo czy rywalizacja? Przyszłość Europy i Unii Europejskiej”. Debaty dotyczyły m.in. bezpieczeństwa energetycznego, polityki rolnej, kryzysu gospodarczego. Była też mowa o przyszłości mediów, w tym prasy drukowanej, która od kilku lat konkuruje z nowoczesnymi wynalazkami elektroniki jak np: iPad.

Premier Donald Tusk, otwierając XXI Forum Ekonomiczne, powiedział:
"Unia Europejska to wynalazek na trudne czasy". Gośćmi specjalnymi, biorącymi udział w inaugurującej sesji byli również były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili oraz premier Mołdawii Vlad Filat. "Obaj przywódcy udowodnili, że mając odwagę, determinację i wyobraźnię i wiedząc czego się chce, można uzyskać nadzwyczajne efekty" - mówił premier Tusk.

W Krynicy również pojawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński, który
wziął udział w panelu „Nowa jakość – podatki, które dają szansę”. Trzeba tutaj dodać, iż przez bardzo duże zainteresowanie tym panelem, organizatorzy musieli zmienić przygotowaną wcześniej salę tak, aby mogli się pomieścić wszyscy zainteresowani. "Rządziliśmy krótko, ale mimo wszystko w wielkiej mierze uporządkowaliśmy system finansów publicznych, obniżyliśmy podatki, obniżyliśmy opłaty, były gotowe dalsze, daleko idące reformy zarówno administracyjne, jak i budżetowe" - podkreślał Kaczyński podczas swojego wystąpienia.

Alex Dibelius, dyrektor zarządzający niemieckiego Goldmana Sachsa
zwrócił uwagę, aby skupić się przede wszystkim na warunkach, jakie mogą w
perspektywie przezwyciężyć drugą fazę globalnego kryzysu, która wkrótce czeka nasze kraje. Przypomnę, iż właśnie Polskie Lobby Przemysłowe, a zwłaszcza jego koordynator prof. dr hab. Paweł Soroka, w swoich przemówieniach, publikacjach oraz konferencjach zwraca uwagę na drugą potężniejszą falę kryzysu, która nieubłaganie zbliża się do Polski.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 01:17

-WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.