Facebook Google+ Twitter

Forum Inicjatyw Pozarządowych. Tydzień atrakcji w Warszawie

W Warszawie od 10 do 17 września odbędzie się VI Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, czyli największe cykliczne spotkanie III sektoru. Celem forum jest podsumowanie dotychczasowych inicjatyw obywatelskich, a także zachęcenie warszawiaków do aktywnego włączenia się w działania.

OFIP / Fot. materiały prasoweOFIP, tak jak w poprzednich latach, będzie składało się z dwóch części.

16 i 17 września na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja, w której weźmie udziału około 900 przedstawicieli organizacji pozarządowych, w tym także goście z państw Unii Europejskiej oraz Rosji, Armenii, Gruzji, Białorusi i Ukrainy. Łącznie planowanych jest 50 sesji i spotkań śniadaniowych. Interesująco zapowiada się debata o roli organizacji pozarządowych, z udziałem przedstawicieli komitetów wyborczych.

Od 10 do 17 września będzie trwał Tydzień Obywatelski, podczas którego organizacje III sektoru przedstawią swoją działalność obywatelom. Planowanych jest ponad 60, różnego rodzaju wydarzeń, w tym warsztaty, gry miejskie, panele dyskusyjne w warszawskich kawiarniach, pokazy filmowe, wystawy plenerowe i koncerty.

Tydzień zakończy pełen atrakcji Piknik Organizacji Pozarządowych. 17 września przy Trakcie Królewskim stanie miasteczko pozarządowe, w którym zaprezentuje się prawie 100 organizacji z całej Polski. Ponadto przygotowano spektakle teatralne i akcje performatywne.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie OFIP.Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A ja polecam tekst z Gazety Wyborczej

"Adamowi Litwinowiczowi, który cierpi na porażenie mózgowe, nie udało się wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Madrytu. Przeszkodą była jego niepełnosprawność."

http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,10166493,Nikt_nie_chcial_wziac_Adama_na_Swiatowe_Dni_Mlodziezy.html

Tak pięknie mówi się o niepełnosprawnych w TV, tylko kiedy przychodzi co do czego Fundacje lub Stowarzyszenia okazują się zwykłymi obłudnikami a nawet oszustami żerującymi na niepełnosprawnych, a cała filozofia pracy "społecznej" to praca wyłącznie ukierunkowana na wypłacanie wysokich gaży i pozyskiwania dotacji skąd się da i na co się da.

Niepełnosprawni to tylko biznes dla III sektora (może nie dla wszystkich). Tak to wygląda w praktyce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.