Facebook Google+ Twitter

Forum „Kultura innowacji” w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu.

W dniach 9-10 maja 2013 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu odbyło się dwudniowe forum przedsiębiorczości akademickiej, „Kultura innowacji”.

Głównym celem forum była ogólnopolska integracja osób z środowisk akademickich zaangażowanych w proces transferu technologii i promocji innowacyjnej przedsiębiorczości wśród naukowców i studentów. Konieczność budowania kultury organizacyjnej i odpowiednich zachowań wewnątrz organizacji, zmierzających ku rozwojowi innowacji to najważniejszy aspekt wszystkich prelekcji i debat.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupZe względu na prężnie działające w Wyższej Szkole Biznesu Centrum Innowatyki, koordynujące działalność badawczą, dydaktyczną i doradczą firm i osób, organizacja forum przez WSB-NLU miała na celu zapoznanie środowisk naukowych z zagadnieniami zarządzania innowacjami, psychologią kreatywności, własnością intelektualną etc.

W czasie trwania forum odbyły się wykłady wybitnych postaci krajowego zarządzania i przedsiębiorczości, warsztaty, dyskusje panelowe i kuluarowe i imprezy integracyjne. Plan wygłoszonych prezentacji:

Mariusz Biedrzycki, (CEO biotechnologicznej firmy Trigendo), Instytucjonalne wsparcie innowacyjności w Polsce: radosna twórczość czy zaplanowany przekręt? Kilka obrazków z życia wynalazcy per procura.

Andrzej Jacek Blikle
, (mistrz cukierniczy i profesor informatyki, właściciel większościowy firmy A. Blikle), Czy firma musi wyglądać jak armia pruska?

Paweł Bochniarz, (przewodniczący Rady Nadzorczej Great Place to Work Institute Polska; dyrektor marketingu PwC Polska), Jak skutecznie wspierać programy innowacji w organizacjach?

Wiesław Bury, (prezes Małopolskiej Rady Rozwoju Regionalnego), Innowacje – szansa czy zagrożenie?

Borysław Czyżak, (partner w globalnej firmie doradczej Egon Zehnder International), Kreatywni liderzy i kreatywne firmy.

Robert Dwiliński, (współzałożyciel, prezes i CEO firmy Ammono, światowego lidera w produkcji unikalnych materiałów dla elektroniki), Co zrobić, by powstały polskie firmy tak dochodowe jak Apple?

Marek Hołyński
, (pionier rozwoju grafiki komputerowej na świecie i przedsiębiorca; dyrektor instytutu Maszyn Matematycznych w Warszawie), Kulisy innowacyjności Doliny Krzemowej wspomnienia naocznego świadka.

Magdalena Lubińska
, (współzałożycielka i dyrektor generalny biura projektowego CODE architecture & design), Design w nauce i biznesie.

Sergiusz Sawin, (współzałożyciel i dyrektor zarządzający w firmie Innovatika - Tkinkdom of Business Innovators), poprowadził warsztaty kreatywności w biznesie.

Katarzyna Zachariasz, (dziennikarka Gazety Wyborczej), Jak mówić o innowacjach?

Forum "Kultura innowacji" zaszczycili swoją obecnością między innymi Ryszard Florek, założyciel i właściciel firmy "Fakro", Bogdan Węgrzynek, wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie oraz założyciel WSB-NLU dr Krzysztof Pawłowski.

Izabela Okarmus Menu Group Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.