Facebook Google+ Twitter

Forum Młodego Ostrowca podsumowało Festiwal Sportowy 2013

27 stycznia 2014 roku Stowarzyszenie „Forum Młodego Ostrowca” podsumowało realizację zadania pod nazwą "Festiwalu Sportowego z FMO 2013 Niepełnosprawni sprawni sportowo - aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych poprzez sport".

Podsumowanie Festiwalu Sportowego 2013. / Fot. Remigiusz Woźniak (WTZ Szansa)Zadanie to, którego podsumowanie odbyło się w sali konferencyjnej Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców realizowane było od lutego do grudnia ubiegłego roku. Dzięki staraniom honorowego prezesa FMO, posła Zbigniewa Pacelta, dofinansowane zostało kwotą 50 tysięcy złotych pochodzącą z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na zaproszenie głównego organizatora projektu odpowiedzieli osobistym uczestnictwem poseł Zbigniew Pacelt, koordynator projektu Anna Adamska, trenerzy i instruktorzy Małgorzata Kościelak, Józef Różalski i Stanisław Kołodziej, a przede wszystkim licznie przybyła grupa uczestników zadania z różnych organizacji i grup społecznych: Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa", Ostrowieckiego Klubu Amazonek, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz osób z dysfunkcją narządu słuchu.

Poseł Zbigniew Pacelt wyraził swoją radość z tak dużego zainteresowania zajęciami, podkreślając, iż dzisiejszy uśmiech i zadowolenie na twarzach zebranych to dla niego najlepsza nagroda i motywacja do dalszego działania w zakresie pomocy w pozyskiwaniu środków na takie przedsięwzięcia. Zaapelował także do władz miasta o włączenie się w tego typu działania, które - jak pokazuje czas - są coraz bardziej potrzebne. Prezes Forum Młodego Ostrowca, Paweł Celebański (pierwszy z lewej) nie krył zadowolenia z sukcesu podjętej inicjatywy. Po prawej: poseł Zbigniew Pacelt. / Fot. Remigiusz Woźniak (WTZ Szansa)
Natomiast prezes Forum Młodego Ostrowca Paweł Celebański podziękował Zbigniewowi Paceltowi za pomoc w pozyskiwaniu środków na realizacje zadań stowarzyszenia, trenerom opiekunom i wychowawcom za profesjonalizm i zaangażowanie w trakcie realizacji zadania, natomiast uczestnikom za wspaniałe podejście do zajęć sportowych, podczas których odnaleźli w sobie optymizm, radość do pokonywania trudów codzienności. Uczestnicy, nie kryjąc łez wzruszenia i radości, dziękowali za zajęcia posłowi, koordynatorce i trenerom pięknymi kwiatami i okolicznościowymi upominkami.

Niepełnosprawni podziękowali posłowi Zbigniewowi Paceltowi za pomoc w realizacji zajęć sportowych. / Fot. Remigiusz Woźniak (WTZ Szansa)Z ubiegłorocznych zajęć nauki i doskonalenia pływania, urozmaiconych o zajęcia z aqua aerobicu i gimnastyki ruchowej w wodzie, skorzystało prawie 150 osób niepełnosprawnych, dla których był to czas aktywnego wykorzystania czasu wolnego, odskocznia od codziennego zmagania się ze swoimi schorzeniami. Zajęcia dały wymierny efekt w postaci redukcji ryzyka wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych, zdobycia i udoskonalenia umiejętności sportowych różnego typu. Zaktywizowały i zintegrowały osoby uczestniczące w projekcie, podnosząc ich samoocenę i rozpalając wzrost wiary we własne siły i możliwości.
"Forum Młodego Ostrowca" z końcem ubiegłego roku złożyło do Ministerstwa Sportu i Turystyki kolejny, już trzeci, wniosek o dofinansowanie tegorocznych zajęć. Miejmy nadzieję, kolejna edycja tak potrzebnego społeczeństwu zadania znajdzie swoje szczęśliwe rozstrzygnięcie.

*Wykorzystano materiały prasowe Forum Młodego Ostrowca

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.