Facebook Google+ Twitter

Forum Obywatelskiego Rozwoju - sposobem na aktywne społeczeństwo

Po okresie demokratycznych przemian, w naszym państwie pojawiły się możliwości działania społecznego obywateli pragnących mieć znaczący udział w rządzeniu krajem, wpływ na jakość swojej egzystencji. Czas zatem na aktywność.

 / Fot. LogoWspomniana aktywność musi przekładać się na konkretne, możliwe do zorganizowania przedsięwzięcia. Jednym z nich może być założenie w Lublinie Klubu Fundacji "Forum Obywatelskiego Rozwoju". Osoby, którym nie jest obojętna jakość swojej egzystencji mogą kontaktować się ze mną pod adresem e-mail grzegorzgolebiowski1@wp.pl

Fundacja "Forum Obywatelskiego Rozwoju" stawia sobie za cel oddolną aktywizację obywateli
chcących działać w szeroko rozumianym interesie publicznym. Pragnie rozwoju "żywej
demokracji" polegającej na "szerokim uczestnictwie w niej społeczeństwa oraz opartej na rzetelnej wiedzy pochodzącej z bogatego doświadczenia oraz wiarygodnych badań naukowych''.

Fundacja wydaje różnorakie publikacje, a także realizuje rozliczne projekty. Z publikacji warto wymienić dla przykładu następujące: "Jak działa nowy system emerytalny i co warto w nim zmienić'', "Wyzwania dla rynku wynikające ze starzenia się społeczeństwa", ''Jak podatki mogą nas przybliżyć do cudu gospodarczego".Jeśli chodzi o realizację projektów wymienię tu przykładowo: "Monitoring reformy emerytalnej'', "Inicjatywa na Rzecz Uczciwej Debaty", "Mur - Beton Uczciwie", "Zmień kraj - idź na wybory".

Fundacja ma swoją centralę w Warszawie, powstała z inicjatywy prof. Leszka Balcerowicza. W terenie w różnych miastach Polski działają jej Kluby. Organizowane są różne debaty publiczne z udziałem lokalnych polityków i osobistości życia gospodarczego.

"Forum Obywatelskiego Rozwoju" było współorganizatorem odbywającej się w Lublinie konferencji nt. informatyzacji sądów. Do działów Fundacji należą "Prywatyzacja", "Rynek pracy", "Wymiar sprawiedliwości", "Podatki", "Przedsiębiorczość", "Gospodarka", Polityka społeczna", "Społeczeństwo obywatelskie" i "Informatyka".

Wspomniane Kluby działają już w wielu miastach Polski. Lublin do chwili obecnej pozostaje białą plamą. Możliwa jest jednak zmiana tego stanu rzeczy. Wystarczy tylko, że zbierze się 7 osób zmotywowanych do działania, dla których nie jest obojętna otaczająca rzeczywistość.

Niebawem, jak się dowiedziałem z centrali Fundacji ma gościć w naszym mieście sam prof. Leszek Balcerowicz. Powstały Klub mógłby stać się gospodarzem jego wizyty. Warto więc wykorzystać tę szansę, gdyż jest to człowiek ogromnie zasłużony dla polskich przemian społeczno-gospodarczych, od którego wielu mogłoby się wiele nauczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.