Facebook Google+ Twitter

Forum Partnerstw Lokalnych. Bierzmy sprawy w swoje ręce

Co Witkacy ma do Słupska? Co Nadodrze ma wspólnego z Paryżem? Jak 22,5 milimetra rozwija aktywność społeczną? Czy w Bałtowie żyją dinozaury? Co to jest wioska Hobbitów? Kto ryczy w Baryczy?

Partnerstwo tworzy się poprzez długie - czasem niełatwe - dyskusje. / Fot. Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw PozarządowychNa te i wiele innych pytań - mieszkańcy Dolnego Śląska - będą mieli okazję poznać odpowiedzi już 16 czerwca 2009r. na II Konferencji na rzecz rozwoju partnerstw lokalnych.

Pełna nazwa tego wydarzenia (które otrzymało patronat Marszałka Województwa Dolnośląskiego) brzmi: „Forum Partnerstw Lokalnych - „Perspektywy i wyzwania rozwoju partnerstwa lokalnego na Dolnym Śląsku”. Organizują je: Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego na Dolnym Śląsku.

Co kryje się pod pojęciem „partnerstwo lokalne”? Wyobraźmy sobie społeczność, w której podmioty publiczne i prywatne (czyli przedsiębiorstwa, instytucje, organizacje pozarządowe itp.) znają się i współpracują ze sobą. Często spotykają się, rozmawiają o swoich pomysłach, wymieniają się doświadczeniami, pomagają sobie nawzajem. Mało tego! W końcu decydują się działać nie tylko na rzecz siebie samych, ale i na rzecz społeczności (czyli np. na rzecz swojego miasta, małego miasta lub wsi), w której żyją i pracują. Dostrzegają problemy społeczne i razem zastanawiają się, jak im przeciwdziałać - i tak od słów do czynów wdrażają swoje pomysły w życie.

Utopia? Organizatorzy Forum chcą pokazać, że takie „cuda” się zdarzają i to wokół nas. Zaproszeni przez organizatorów na Forum eksperci i praktycy pochwalą się swoimi osiągnięciami i podzielą doświadczeniami. Zaprezentowane zostaną przykłady funkcjonujących obecnie partnerstw lokalnych, ich działań, sukcesów i metod radzenia sobie z trudnościami. Przede wszystkim podjęta zostanie dyskusja o przyszłości partnerstw lokalnych na Dolnym Śląsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.