Facebook Google+ Twitter

Forum Przeciw Depresji: Kolorowy happening

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 17:17

Z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją w Warszawie odbył się happening zorganizowany przez Forum Przeciw Depresji. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu ludzi przebranych w kolorowe stroje, którym towarzyszył zespół bębniarzy oraz szczudlarze.

Akcja została zorganizowana, aby uświadomić ludziom jak wielkim problemem są stany depresyjne. Uczestnicy happeningu informowali przechodniów, że objawami depresji są: przygnębienie, niechęć do podejmowania jakiejkolwiek aktywności, brak apetytu oraz stany lękowe.

Katarzyna Urbańska z Forum Przeciw Depresji powiedziała, że gorsze dni zdarzają się każdemu. Jednak w przypadku, gdy objawy depresji występują kilkanaście dni, zaleca się konsultacje z lekarzem, który może przepisać odpowiednie leki.

Według Zbigniewa Turleja z Instytutu Elektrotechniki, najnowsze badania potwierdzają, że najlepszym sposobem na złe samopoczucie jest światło dzienne. Naukowiec zaleca, aby każdy pracownik robił sobie półgodzinną przerwę, którą spędza na świeżym powietrzu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie. Szacuje się, że w Polsce na tę dolegliwość cierpi około półtora miliona osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.