Facebook Google+ Twitter

Forum Rynku Jednolitego zakończyło się "deklaracją krakowską"

Przyjęcie "deklaracji krakowskiej" było ostatnim punktem dwudniowych obrad w Krakowie Forum Rynku Jednolitego. Jedno z istotniejszych wydarzeń polskiej prezydencji w UE przyciągnęło do Auditorium Maximum około 1,2 tysiąca gości.

Forum odbywało się w budynku Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego / Fot. Piotr Drabik"Wartością tego spotkania było też to, że nie mówiliśmy tylko o osiągnięciach, ale był też szereg refleksji, jak możemy likwidować bariery i ograniczenia. Ważne, żeby ten potencjał przekazać dalej, będziemy o tym rozmawiać z kolejnymi prezydencjami: duńską i cypryjską (...). Mam nadzieję, że tym entuzjazmem w stosunku do potencjału jednolitego rynku będziemy mogli zarazić kolejne prezydencje. Polska prezydencja niesie flagę jednolitego rynku bardzo wysoko, to jeden z jej priorytetów" - mówił w ostatnim dniu Forum Rynku Jednolitego Marcin Korolec, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki. Polityk zaproponował przy okazji powołanie w internecie witryny, na której m.in. mieszkańcy Unii Europejskiej mogliby zgłaszać swoje problemy związane z brakiem jednolitego rynku wewnątrz wspólnoty.

Przez dwa dni w Krakowie nad wspólnym unijnym rynkiem obradowało wielu polityków i urzędników / Fot. Piotr DrabikWcześniej uczestnicy jednego z najistotniejszych wydarzeń polskiej prezydencji podpisali tzw. "deklarację krakowską", która jest wspólnym stanowiskiem kilku grup roboczych, obradujących podczas zakończonego we wtorek Forum. Pojawia się w niej m.in. potrzeba stworzenia Europejskiej Karty Zawodowej oraz narzędzi uznawania kwalifikacji zawodowych we wszystkich państwach unijnych. Nie zapomniano również upomnieć się o ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej, w tym przekształcenia funkcjonujących w większości państw członkowskich unijnych punktów informacji gospodarczej w pełne centra wspierania przedsiębiorczości.

We wtorek uczestnicy Forum podpisali tzw. "deklarację krakowską" / Fot. Piotr Drabik"Deklaracja krakowska" może stać się jednym z ważniejszych środków walki z kryzysem, który coraz bardziej zagląda w oczy europejskim przywódcom. Goście Forum Rynku Jednolitego uznali, że jedną z dróg wyjścia z gospodarczej recesji może być rozwój handlu elektronicznego, pod warunkiem rozwiązania związanych z nim problemów, takich jak m.in. ponadgraniczne płatności za dostawy, ochrona gwarancyjna, bariera językowa.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.