Facebook Google+ Twitter

Forum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu

Od trzech dni wrocławianie organizują się poprzez fora i blogi by zabezpieczać newralgiczne miejsca na wałach. UM i media w tym czasie milczały.

Internauci przekazują sobie informacje o miejscach zagrożonych podtopieniami. Na forum gazety.pl pojawiają się wpisy z podpowiedziami gdzie należy się udać gdyż sytuacja z minuty na minutę staje się coraz bardziej dramatyczna.

Chwalony jest także blog wroclawzwyboru.blox.pl. To właśnie na nim poprzedniej nocy ludzie wymieniali się informacjami gdyż lokalne media wolały pokazywać Warszawę, niż mówić o Wrocławiu.

Urząd Miasta także zakończył informować o stanie wody po godz. 23, choć zakładana pora nadejścia fali została ustalona na między 4-8 nad ranem. Trudno także poszukiwać na stronie UM zakładki koordynującej działania wolontariuszy, a tych nie brakuje.

Prezydent Dutkiewicz zapewnia, iż sytuacja jest pod kontrolą i nie potrzeba wolontariuszy. "Wiemy, że woda nie przeleje się przez wały. Mamy stuprocentową pewność" - uspokajał na antenie TVN24. I dodał: "Dziękuję za to, że w takiej chwili jesteśmy wszyscy razem".

Dziwnie brzmią te słowa, jeśli wiemy, że to właśnie wolontariusze-mieszkańcy wraz ze służbami stawiali zapory na wałach. Co teraz, kiedy woda zalewa osiedle Kozanów, powie prezydent?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.