Facebook Google+ Twitter

Forward Russia: nowa płyta Give Me A Wall i koncert w Polsce

Jedni twierdzą, że tchnęli nową świeżość w dosyć przewidywalny nurt muzyki emowej, inni podciągają ich pod dance-punk. I jedni, i drudzy mają trochę racji, jednak sprawa nie jest prosta. Bo trudno zamknąć muzykę tej grupy do jednej szuflady

Niektóre momenty mogą się kojarzyć z twórczością innych grup, ale nie można się oprzeć wrażeniu, że "Forward Russia" już nagrywając debiutancki album, znalazła swoją tożsamość.

Spokojny początek "Sixteen" przypomina ostatnie dokonania "Sonic Youth", ale w pewnym momencie zostaje przerwany opętańczym motywem którego nie powstydziliby się "Hot Hot Heat" w swoich najlepszych nagraniach. Obie części "Fifteen" brzmią jak jakaś bogatsza odmiana nieodżałowanych "At the Drive-In". "Twelve" w stonowanych fragmentach urzeka pięknym zimnofalowym klimatem. Kawałek "Thirteen" rozpoczyna klawiszowe intro rodem z rocka progresywnego, prowadząc przez disco-punkowe przejścia i głośne, alternatywne momenty do pięknego, żywiołowego refrenu. I to wszystko zawarte w 4 minutach i dwóch sekundach!

Takich cudów jest na albumie więcej. Co ciekawe mimo takiego eklektycznego podejścia materiał brzmi bardzo spójnie. Angielscy recenzenci niejednokrotnie udowodnili, że w jednym miesiącu potrafią wytypować 31 ponadczasowych kapel i nawet najbardziej wtórne z nich rekomendować jako coś zupełnie nowego. "Forward Russia" ze swoim "Give Me A Wall" raczej nie sprzedadzą tyle płyt co "Artic Monkeys", ale artystycznie biją większość brytyjskich retro-rockowców na głowę. Takie płyty można tylko i wyłącznie szczerze polecić.

Wszyscy, którzy chcieliby posłuchać grupy na żywo, będą mieli niebywałą okazję już 22 września. Zespół da jedyny w Europie Wschodniej koncert. Odbędzie się on w klubie Punkt w Warszawie przy ulicy Koszykowej. Bilety kosztują: 39 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu. Jako support wystąpi zespół "Cool Kids Of Death".

as

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.