Facebook Google+ Twitter

Fotele z Sali Kongresowej trafią na aukcję

Sala Kongresowa, która pamięta koncerty Stonesów, Armstronga, Greco, finałową galę wyborów Miss World, spotkanie Noblistów a także zjazdy PZPR przechodzi remont. W sobotę, 25 lipca, trafią pod młotek fotele charakterystyczne fotele z Sali Kongresowej.

 / Fot. Maciej Jeziorek (aip)Sala Kongresowa, która pamięta koncerty Stonesów, Armstronga, Greco, finałową galę wyborów Miss World, spotkanie Noblistów a także zjazdy PZPR przechodzi remont. Sala została zamknięta na dwa lata, prowadzone prace mają charakter rewitalizacyjny, bo Kongresowa, objęta jak cały PKiN ochroną konserwatorską, musi zachować niezmieniony wygląd.

Mające już 60 lat charakterystyczne, czerwone fotele z Kongresowej trafią pod młotek podczas aukcji, która zostanie przeprowadzona w sobotę 25 lipca a sali Stefana Starzyńskiego w Pałacu Kultury i Nauki. Między godziną 14 a 19 każdy chętny będzie mógł powalczyć o historyczny mebel. - Fotele mają wartość kolekcjonerską, mogą być ciekawym elementem wystroju i aranżacji różnych wnętrz - mówi Ewelina Dudziak rzeczniczka prasowa Pałacu Kultury i Nauki. Fotele są wykonane z litego drewna, zaprojektowane i wykonane zostały w Polsce - To jedyna okazja aby zdobyć taki mebel. Są w dobrym stanie technicznym i nowym właścicielom mogą posłużyć jeszcze przez wiele lat - dodaje Ewelina Dudziak.

Rejestracja osób biorących udział w aukcji rozpocznie się w sobotę od godziny 13:00 i będzie trwała przez cały jej czas, aż do godziny 18:30. Fotele z Sali Kongresowej można już oglądać w sali Starzyńskiego. Kupić będzie można zarówno pojedyncze fotele jak i zespolone 2, 3, 4 i 5 - osobowe. Remont Kongresowej potrwa jeszcze ponad rok i będzie kosztował 45 mln. złotych.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mam pytanie czy to z tego fotela rezyser na zdjęciu bardzi chwalił naszego jeszcze urzedującgo Prezydenta RP?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.