Facebook Google+ Twitter

Foto Art Festival 2009, impreza fotograficzna w Bielsku-Białej

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-24 09:09

Do Bielska - Białej zjechali artyści - fotograficy z całego świata. 16 października rozpoczęła się kolejna (trzecia już) edycja Foto Art Festival, organizowanego przez bielską Fundację Centrum Fotografii.

 / Fot. http://www.fotoartfestival.art.pl/Od 16 do 31 października wszyscy fascynaci fotografii, a także ci, którzy chcą zapoznać się z tą formą sztuki mogą wziąć udział w III edycji Foto Art Festival. Jest to impreza mająca na celu zbliżenie polskiego i zagranicznego środowiska fotograficznego, jak również przybliżenie odbiorcom wystawy tajemnic i możliwości jakie daje fotografia.

Festiwal wywołał entuzjazm widzów w poprzednich latach (2005, 2007). W tym roku do Bielska przybyli znakomici fotograficy z ponad 20 krajów świata! Organizatorzy zapewnili, że nie zabraknie prawdziwych legend fotografii światowej.

Impreza rozpoczęła się koncertem Krzysztofa Maciejowskiego (skrzypce) i Eugeniusza Kubat (kontrabas) w Teatrze Polskim przy ul. 1.Maja 1. Następnie publiczności zostali przedstawieni zaproszeni fotograficy. W dniach 17- 18 października mieliśmy okazję spotkać się z artystami i ich reprezentantami podczas Maratonu Autorskiego. Na maraton składały się wykłady, projekcje filmów oraz dyskusje i dodatkowe prezentacje gości.

W różnych placówkach w centrum Bielska - Białej jeszcze przez kilka dni można zobaczyć wystawy prac wybitnych fotografików. To niepowtarzalna okazja do poznania dzieł o zróżnicowanej tematyce (portret, dokument, reportaż, pejzaż, eksperyment).

Jak zapewniają organizatorzy: kameralna atmosfera, profesjonalne warunki ekspozycji, dobre nazwiska to doskonały sposób na zaprezentowanie światu polskiego środowiska fotograficznego oraz przybliżenie polskim odbiorcom http://www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/113498.html?url_powrotny=/panel/materialy/1.htmlświatowego uznania artystów. Foto Art Festival to również warsztaty fotograficzne.

19 października odbyły się zajęcia dotyczące fotografii klasycznej i portretowej, zaś 24 i 25 października, w Teatrze Banialuka przy ul. Mickiewicza 20, od godziny 10.00 odbędą się wykłady na temat fotografii studyjnej . Warto skorzystać z szansy jaką daje festiwal i odwiedzić wystawy czynne od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10.00 - 18.00.

Organizatorzy zapraszają na spotkania ze sztuką w Książnicy Beskidzkiej, ul. Słowackiego 17a, LO im. Ken, ul. Słowackiego 15, Galerii Bielskiej BWA, ul.3 Maja 11, Muzeum Zamku Sułkowskich, ul. Wzgórze 16, Muzeum Techniki i Włókiennictwa, ul. Sukiennicza 7, Regionalnym Ośrodku Kultury, ul.1 Maja 8, Galerii Fotografii B&B, ul.1 Maja 12, Galerii Wzgórze, ul Wzgórze 4. Zawarte w nich ekspozycje robią naprawdę duże wrażenie. Wierzę, że każdy znajdzie w nich coś, co przypadnie do jego gustu.

Serdecznie polecam! Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia strony www.faf.art.pl, na której znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Masz racje Bogdanie proponujac wczesniejsze informacje o festiwalu w Bielsku. Tym bardziej ze amatorzy tez maja duze szanse prezentowania swoich prac w ramach programu " Foto Open ". Kazdy moze wyslac trzy fotogramy. Tematyka dowolna, udzial bezplatny.Bylam na poprzednim festiwalu dwa lata temu , moje zdjecie na W24 zostalo tam zrobione. Na tegoroczny festiwal tez prace wyslalam.
Slowa uznania naleza sie Panstwu Baturom ktorzy potrafili zorganizowac w Bielsku tej rangi impreze.Do zobaczenia za dwa lata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa informacja Chcialbym aby takie informacje i zapowiedzi byly publikowane
duzo wczesniej, chcialbym aby wielu artystow moglo brac udzial w spotkaniach o raz w wystawach.
Powinno sie wymieniac zaproszeniami - milo kiedy artysci promuja sie nawzajem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

któregoś roku muszę pojechać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.