Facebook Google+ Twitter

Foto piano światło cień anny66

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-23 18:21

Sama odbiorę kanapki, powiedziała Pat w drodze na wernisaż, skręcając w lewo do Fartucha. Zaparkowałyśmy pod starym budynkiem slawistyki. Zjedzmy coś, tylko szybko. Kurczak a’la strogonof i placek po węgiersku. Kanapki smakowały później miejscowym dziennikarzom. Kierunek zwiedzania dowolny.

Patrycja Anna Pawęzowska, terapeuta zajęciowy i pedagog z dyplomem uniwersytetu śląskiego, naukowo publikuje między innymi w periodyku medycznym Wspólne Tematy. Od zawsze marzyła o tym, by zajmować się sztuką. Pełna pomysłów i głodna procesów twórczych postawiła na fotografię. Wszystkiego nauczyła się sama. Jej świeże spojrzenie zachwyca, inspiruje, czasem wzbudza kontrowersje.

- Wchodzę do tej sali od ponad dwudziestu pięciu lat jako dyrektor - powiedziała pani Jolanta Szczurek w mowie powitalnej - ale w tak cudownej atmosferze kabaretowej czuję się tu pierwszy raz. Na ścianach tematycznie powieszone prace: akt, portret, rodzina. Scena obita czarnym atłasem, fortepian. Na ławeczce pod latarnią szopeniści Olga Mek i Piotr Jędras w klasycznej wariacji na cztery ręce.

Fotografie Patrycji Pawęzowskiej opowiadają pewne historie, nierzadko mroczne i niepokojące. Wpatrując się w nie, można doświadczyć uczucia przekraczania granic czyjejś intymności. Na pytanie, skąd czerpie inspiracje, artystka śmieje się, że z kosmosu i jego dźwięków (ang. sounds of the universe). - Ufam swojej intuicji, która prowadzi mnie i podpowiada - mówi. - Dużo widzę, lubię obserwować.

Specjalizuje się w fotografii artystycznej. Wykonuje portrety, reportaże, akty. Albumy ślubne autorstwa Patrycji Pawęzowskiej uchylają rąbka zaczarowanego świata państwa młodych, karmiące matki z dzieckiem emanują duchowością, a zwierzęta mówią ludzkim głosem. Chętnie angażuje się w projekty artystów: muzyków, aktorów i pisarzy.

Wśród zaproszonych gości rodzina, przyjaciele i nie tylko. Po kilku chwilach przebywania razem w obliczu sztuki zrobiło się wesoło. Kim jest ten, który stoi i z kim przyszedł, muzyka mi się bardziej podoba od zdjęć, zmieniłabym to oko na lupę. Wcześniej poproszono mnie o przeczytanie wiersza do mikrofonu drżącym głosem. Wino, godziny, interpretacje.

Patrycja Pawęzowska debiutowała przy okazji wieczorku poetyckiego 12 września 2008 roku również w Klubie Kiepury, jest współautorką projektu oraz ilustratorem mojego tomiku o audycji gotyk i seks. Laureatka konkursu na fotografię reklamową portalu beautiful and healthy.

Jej pierwsza wystawa fotografii, Koniec lata, zawisła w grudniu w galerii na krakowskim Kazimierzu. Moja rzeczywidzialność w marcu w Sosnowcu, kolejne wernisaże wkrótce, zapraszamy.

Autor: Ewelina Nakielska
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie ekspresja.bloog.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.