Facebook Google+ Twitter

Fotogaleria: Zamki i dwory Dolnego Śląska

Niszczejące, opuszczone, nieznane, a przecież równie interesujące, jak te nad Loarą. Mimo piętna lat i zapomnienia, zamki leżące w naszych granicach wciąż zachwycają tych nielicznych, którym uda się do nich dotrzeć.

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Zamek Czocha, fot. K. Szwed
Zamek Czocha, fot. K. Szwed

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

piękny jest zamek Grodziec. Jeszcze tam wrócę: podziwiać mury i upajać się niepowtarzalną atmosferą tego trudno 'zdobywalnego' miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna okolica...wspaniałe zamki…cudowne fotki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa galeria +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasiu, jako miłośniczka Dolnego Śląska dziękuję za umożliwienie mi wirtualnego powrotu do powyższych miejsc.
Widzę, że Ty też nietutejsza. ;-)
Dorzuciłabym jeszcze Chojnik, Kamieniec Ząbkowicki…
Grodziec cudowny, ale faktycznie - niełatwo go zdobyć. Pamiętam, jak przed wjazdem na górę prawie „całowaliśmy klamkę” – tablica z napisem: „Nieczynne”. Na szczęście stwierdziliśmy, że skoro tak daleko dotarliśmy, to zaryzykujemy – warto było, trafiliśmy na wesele ;-)

Ale Żary Adamom zabieram ;-) – to ziemia lubuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasiu :) Zdięcia naprawdę super :) :) dzięki bardzo, mamy nadzieje że sę nie obrazisz jeśli zrobimy sobie z nich pulpit :)
A skoro jesteśmy przy zamkach to polecamy Wam książkę p. Romka Czejarka " Zamki na starych pocztówkach ". Książka świetnie oddaje klimat i bardzo ciekawa treść :) :)

Pozdrawiamy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, Kasia musiała pominąć, jak wiesz, wieeele innych ciekawych zamków, choćby Bolków, Świny, Bolczów... Ale Grodziec... to jest r-e-w-e-l-a-c-j-a! tam Szwedzi kręcili ten swój reality show, a potem też Ruscy. Ruski polegał na tym, że uczestnicy żyli w realiach późnośredniowiecznego zamku, bez prądu itp. Dzięki temu okoliczna ludność zarobiła trochę na produkcji świec z węzy. W pewnym momencie przyjechał nawet Żyrynowski (tak, ten nacjonalista), ale wybuchł skandal, bo facet chciał pominąć podgrodzie i od razu dostać się do górnego zamku, a tam obowiązywała hierarchia i trzeba było się wykazać, żeby awansować na rycerza. Jeśli ktoś wybiera się do Grodźca, to niech lepiej weźmie pod uwagę, że ostatni PKS odjeżdża stamtąd ok. 15.30. No, chyba że coś się zmieniło w ciągu ostatnich czterech lat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twoje zdjęcia są mi wyjątkowo bliskie – pochodzę z Dolnego Śląska, znam każdą z tych budowli bardzo dokładnie. :) Tylko jednemu nadziwić się nie mogę: dlaczego – opisując tamtejsze dwory i zamki – pominęłaś wałbrzyski Książ? :) On jest chyba najpiękniejszy w regionie? Zapraszam wszystkich do zwiedzania, naprawdę warto!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.