Facebook Google+ Twitter

Fotograf premiera zwolniony. Miał 60 lat, kancelaria wolała młodszego

Rząd podwyższa wiek przejścia na emeryturę, a Kancelaria Premiera zwalnia swojego 60-letniego fotografa, aby zatrudnić młodego człowieka z firmy zewnętrznej.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellFotograf w rozmowie z TVN24 stwierdził, że został zwolniony kiedy skończył 60 lat. Uważa, że jest zdolny do pracy i chce pracować, nawet dłużej niż do 67. roku życia. Jest to jednak niezależne od niego.

W miejsce 60-letniego fotografa został zatrudniony młody człowiek, na korzystniejszych dla pracodawcy warunkach. Jak podaje wp.pl, będzie on pracowała na umowę-zlecenie.

Czy kancelaria premiera powinna tak postępować w sytuacji, kiedy rząd podnosi wiek emerytalny i zapewnia, że praca dla starszy osób się znajdzie?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Zatrudnijmy premiera młodszego na umowę zlecenie będzie taniej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil
  • Kamil
  • 07.04.2012 11:05

Jeśli ktoś co innego mówi, a co innego robi - nie ufaj mu - bez względu na to kim on dla ciebie jest; przyjacielem, partnerką, dyrektorem itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędruś
  • jędruś
  • 07.04.2012 09:53

tu wogóle jest nieistotne czy premier wiedział czy nie.. wazne jakie szanse na prace ma 60 latek i jak sie go traktuje w kraju{zreszta z przymusu finansowego} no i widzimy czarno na białym ze rostowski z tuskiem wciskają kit polakom!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 07.04.2012 00:37

Ten Donald goni za własnym ogonem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
b.ojciec
  • b.ojciec
  • 06.04.2012 12:59

Czepiacie się. Tusk obiecał tanie państwo. Młodziakowi zapłaci mniej i to na umowę-zlecenie. Postępuje jak każdy przedsiębiorca w tym kraju, a nawet daje przykład. Podobno premier(oczywiście przed wyborami) chciał walczyć ze śmieciowymi umowami. Widać jak walczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 06.04.2012 12:40

tu nie pomoże ani żaden okres ochronny bo pracownika przed poczatkiem tego okresu trzeba zwolnić.....przecież większość firm nie pozwoli sobie na założenie sznura na szyje... temu panu w kancelarii za rok zaczynał sie okres ochronny i co wtedy ? kłopoty!!!!a w małej firmie to samobójstwo trzymać takiego pracownika jesli ta firma ledwie dyszy..tak ze w tych warunkach robienie reformy gdy rynek pracy skarłowaciał to tragedia dla polaków i dyletanctwo rządu!!!to nie ten czas!!chyba ze na zywca chce sie łatać budżet!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 06.04.2012 12:30

niestety świadczy o obłudzie rzadzących.. o szansach 65 latka na rynku pracy kłamstwo rostowskiego nie ma granic to smutne ze tak musza pisać sympatycy PO...bo widze ze dziadki a przynajmniej większość przez ostatnie lata bedzie musiała zebrać.. mało który ma odpowiednie układy ..na pewno ci w rządzie i administracji a reszta na bruk...a ulotke propagandy i uświadomienia w kwesti emerytury rząd może se...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej Olszak
  • Maciej Olszak
  • 06.04.2012 11:31

Kurna, jak można być takim ignoratnem i napisać "reforma KOLEJNICTWA" :o Co do branży fotograficznej to widać mało się orientujecie, ale tutaj liczą się umiejętności a nie wiek czy ładny uśmiech...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po wczorajszych grzmotach we wszystkich środkach masowego przekazu, premier powinien osobiście zabrac głos w tej sprawie, bo bełkot pani Kluzik Rostkowskiej był tak żałosny, że aż uszy więdły.
Zachodzi pytanie - czy to gafa rządu jako takiego, czy podkładanie świni premierowi, który nie musi i zapewne nie ma wglądu w konkretne, detaliczne sprawy personalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konrad k
  • konrad k
  • 06.04.2012 09:30

Tusk pokazał jak reformować system emerytalny!!!Czekamy co nowego wymyśli rząd.A może reforma kolejnictwa potem administracji rządowej.Czekamy!