Facebook Google+ Twitter

Fotograf premiera zwolniony. Miał 60 lat, kancelaria wolała młodszego

Rząd podwyższa wiek przejścia na emeryturę, a Kancelaria Premiera zwalnia swojego 60-letniego fotografa, aby zatrudnić młodego człowieka z firmy zewnętrznej.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellFotograf w rozmowie z TVN24 stwierdził, że został zwolniony kiedy skończył 60 lat. Uważa, że jest zdolny do pracy i chce pracować, nawet dłużej niż do 67. roku życia. Jest to jednak niezależne od niego.

W miejsce 60-letniego fotografa został zatrudniony młody człowiek, na korzystniejszych dla pracodawcy warunkach. Jak podaje wp.pl, będzie on pracowała na umowę-zlecenie.

Czy kancelaria premiera powinna tak postępować w sytuacji, kiedy rząd podnosi wiek emerytalny i zapewnia, że praca dla starszy osób się znajdzie?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Zatrudnijmy premiera młodszego na umowę zlecenie będzie taniej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil
 • Kamil
 • 07.04.2012 11:05

Jeśli ktoś co innego mówi, a co innego robi - nie ufaj mu - bez względu na to kim on dla ciebie jest; przyjacielem, partnerką, dyrektorem itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędruś
 • jędruś
 • 07.04.2012 09:53

tu wogóle jest nieistotne czy premier wiedział czy nie.. wazne jakie szanse na prace ma 60 latek i jak sie go traktuje w kraju{zreszta z przymusu finansowego} no i widzimy czarno na białym ze rostowski z tuskiem wciskają kit polakom!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 07.04.2012 00:37

Ten Donald goni za własnym ogonem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
b.ojciec
 • b.ojciec
 • 06.04.2012 12:59

Czepiacie się. Tusk obiecał tanie państwo. Młodziakowi zapłaci mniej i to na umowę-zlecenie. Postępuje jak każdy przedsiębiorca w tym kraju, a nawet daje przykład. Podobno premier(oczywiście przed wyborami) chciał walczyć ze śmieciowymi umowami. Widać jak walczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 06.04.2012 12:40

tu nie pomoże ani żaden okres ochronny bo pracownika przed poczatkiem tego okresu trzeba zwolnić.....przecież większość firm nie pozwoli sobie na założenie sznura na szyje... temu panu w kancelarii za rok zaczynał sie okres ochronny i co wtedy ? kłopoty!!!!a w małej firmie to samobójstwo trzymać takiego pracownika jesli ta firma ledwie dyszy..tak ze w tych warunkach robienie reformy gdy rynek pracy skarłowaciał to tragedia dla polaków i dyletanctwo rządu!!!to nie ten czas!!chyba ze na zywca chce sie łatać budżet!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 06.04.2012 12:30

niestety świadczy o obłudzie rzadzących.. o szansach 65 latka na rynku pracy kłamstwo rostowskiego nie ma granic to smutne ze tak musza pisać sympatycy PO...bo widze ze dziadki a przynajmniej większość przez ostatnie lata bedzie musiała zebrać.. mało który ma odpowiednie układy ..na pewno ci w rządzie i administracji a reszta na bruk...a ulotke propagandy i uświadomienia w kwesti emerytury rząd może se...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej Olszak
 • Maciej Olszak
 • 06.04.2012 11:31

Kurna, jak można być takim ignoratnem i napisać "reforma KOLEJNICTWA" :o Co do branży fotograficznej to widać mało się orientujecie, ale tutaj liczą się umiejętności a nie wiek czy ładny uśmiech...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po wczorajszych grzmotach we wszystkich środkach masowego przekazu, premier powinien osobiście zabrac głos w tej sprawie, bo bełkot pani Kluzik Rostkowskiej był tak żałosny, że aż uszy więdły.
Zachodzi pytanie - czy to gafa rządu jako takiego, czy podkładanie świni premierowi, który nie musi i zapewne nie ma wglądu w konkretne, detaliczne sprawy personalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konrad k
 • konrad k
 • 06.04.2012 09:30

Tusk pokazał jak reformować system emerytalny!!!Czekamy co nowego wymyśli rząd.A może reforma kolejnictwa potem administracji rządowej.Czekamy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.