Facebook Google+ Twitter

Fotograficzne podróże Macieja Religi w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wystawy w "Polnym Koniku" zmieniają się jak w kalejdoskopie. Najnowsza została otwarta w piątek, 6 marca 2015 roku. Maciej Stanisław Religa pokazał swoje fotografie z cyklu "Z drogi".

Maciej Religa podczas wernisażu w Polnym Koniku. / Fot. Krzysztof KrzakMaciej Stanisław Religa, mieszkający obecnie na Kaszubach ostrowczanin, absolwent tutejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza zajmuje się fotografią od 15. roku życia. Podczas studiów na wydziale geologii Uniwersytetu Warszawskiego pracował jako fotograf w klubie studenckim "Proxima". Już jako dyplomowany geolog, w którym to zawodzie pracuje do dziś, związał się z Osiedlowym Domem Kultury "Stok" w Białymstoku. Prowadził tam pracownię fotograficzną i na przełomie lat 80. - 90. ubiegłego wieku organizował dla młodzieży plenery fotograficzne na Pojezierzu Suwalskim, których finałem były wystawy poplenerowe. Sam również dwukrotnie prezentował swoje prace (pejzaże i portrety) w Białostockim Ośrodku Kultury i w Gdańsku. Wraz z ojcem, Tadeuszem Religą, jest autorem zdjęć zawartych w publikacji Cezarego Chlebowskiego "Ostatnia droga komendanta Ponurego".Prace Macieja Religi. / Fot. Krzysztof Krzak

Maciej Religa (z prawej) z Robertem Majem, właścicielem Polnego Konika. / Fot. Krzysztof KrzakFotografie przedstawione w Galerii Muzeum Niewinności w Polnym Koniku w Ostrowcu Świętokrzyskim składają się na trzecią autorską wystawę Macieja Religi. Pochodzą one z ostatnich siedmiu lat i są wykonane techniką cyfrową. Wystawa nosi tytuł "Z drogi", bowiem zostały przez autora wykonane podczas jego rozlicznych podróży tak zawodowych (jest wciąż czynnym geologiem), jak i prywatnych (także rowerowych). Przedstawiają różne odwiedzane przez Religę miejsca w Polsce, głównie na Wybrzeżu, ale także w Pradze czeskiej. Wszędzie towarzyszył mu aparat fotograficzny, dlatego też wybór zdjęć do wystawy z ogromnej ilości wykonanych zdjęć, nie był zadaniem łatwym. Te wyeksponowane doskonale oddają charakter fotografowanego miejsca i obrazują sferę zainteresowań fotografika. Nastrojowe, pozbawione kiczowatości tworzą dobrze oglądającą się historię upływającego czasu i zmieniającej się rzeczywistości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Krzysztofie świetny materiał o niebanalnym człowieku. Zazdro :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Relacja napisana w bardzo ciekawy sposób:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.