Facebook Google+ Twitter

Fotograficzny portret Polaków własny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-28 15:10

W 1979 roku w krakowskim Muzeum Narodowym zorganizowano głośną wystawę „Polaków portret własny”, na której zaprezentowano prawie 1000 eksponatów. W 30. rocznicę tej wystawy rusza konkurs fotograficzny, którego celem jest stworzenie uniwersalnego portretu Polaków.

 / Fot. screenProjekt „Portret Polaków” realizowany jest w formie ogólnokrajowego konkursu, na który można nadsyłać swoje zdjęcia cyfrowe i analogowe. Fotografiom mogą towarzyszyć opisy, historie związane z ich powstaniem i widocznymi na nich osobach. Nadesłane prace zostaną podzielone na 12 kategorii: portret, rodzina, uroczystości rodzinne, dzieci/szkoła, wakacje, wypoczynek/sport, Polacy w Unii Europejskiej, w domu i ogrodzie, z ulubionym zwierzęciem, praca, archiwalne oraz inne.

Celem projektu jest złożenie z nadesłanych przez internautów prac uniwersalnego portretu Polaków, który zilustruje i utrwali codzienne życie w naszym kraju. Konkurs ma charakter ciągły i wielostopniowy. Oficjalnie rusza 1 października. Zdjęcia będą prezentowane na portalu www.portretpolakow.com.pl.

Projekt ma wartość dokumentalną, poznawczą i historyczną. Zbiór zdjęć zostanie przekazany do Narodowego Archiwum Cyfrowego. Autorzy najlepszych prac będą nagradzani. Ich zdjęcia będą prezentowane na wystawach regionalnych i finałowej w Warszawie. Dodatkowo najciekawsze znajdą się w albumie podsumowującym konkurs.

Projekt wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak również Narodowy Instytut Audiowizualny. „Portret Polaków” zostanie włączony do programu Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej 2011.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uuu ciekawe. Muszę coś wysłać z flagą albo w barwach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.