Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22899 miejsce

Fotografowali Ostrowiec Świętokrzyski i mieszkańców z pasją

W piątkowy wieczór, 25 listopada 2016 roku, w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy "Ostrowiec Świętokrzyski w obiektywie i ludzie z pasją".

Wernisaż wystawy 'Ostrowiec w obiektywie'. / Fot. Stanisław Dunin BorkowskiKonkurs został ogłoszony w czerwcu bieżącego roku przez Miejskie Centrum Kultury i miał na celu promocję Ostrowca Świętokrzyskiego poprzez prezentację fotografii najciekawszych miejsc w mieście oraz pasji jego mieszkańców. Mogli w nim wziąć udział wszystkie osoby (także spoza miasta) parające się fotografią. Tych okazało się nad wyraz dużo. W sumie nadesłano ponad trzysta prac wykonanych przez 63 autorów. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach: "Ostrowiec Świętokrzyski – miasto ludzi z pasją" (prace w tej kategorii ukazywały pasje mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, mile widziane jest ukazanie pasji mieszkańców na tle miasta) i "Architektura, przyroda, krajobraz" (zdjęcia w tej kategorii dotyczyły obiektów, pejzaży, przyrody lub małej architektury znajdujących się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego).
Prace konkursowe na wystawie. / Fot. Stanisław Dunin Borkowski
Komisja konkursowa w składzie: Wojtek Mazan, Michał Mendak i Tomasz Gębka, po zweryfikowaniu zgłoszonych prac, na podstawie regulaminu konkursowego wyłoniła zwycięzców i postanowiła przyznać im nagrody. W pierwszej kategorii najwyżej oceniono prace Macieja Strąpocia. II nagrodę otrzymał Maciej Gruszka, a III - Magdalena Grabiec. Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Kolasa, Wiktor Zajączkowski, Robert Nadratowski, Sylwester Sitarski i Aleksandra Klechowska.Laureaci konkursu 'Ostrowiec w obiektywie'. / Fot. Stanisław Dunin Borkowski

W kategorii "Architektura, przyroda, krajobraz" zwyciężył Hubert Kochański; II nagrodę przyznano Katarzynie Warańskiej, a III - Marcinowi Kotkowskiemu. Wyróżniono natomiast fotografie wykonane przez Krzysztofa Zająca, Sergiusza Sachno, Magdalenę Wdowicz - Wierzbowską, Pawła Litwina i Irenę Gałuszkę.

Nagrody dla laureatów konkursu wręczała wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Marzena Dębniak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pokonkursowa wystawa jest na pewno bardzo ciekawa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.