Facebook Google+ Twitter

Fotografowanie nocą. Garść porad i minigaleria

Fotografia nocna może nam dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Do wykonania fotografii wystarczą nam statyw oraz podstawowa wiedza na temat wykonywania zdjęć. W tym przypadku czas naświetlania będzie dłuższy.

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Sztuczne ognie nad Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Czas naświetlania 1/20s. Fot. Piotr Pietkiewicz
Sztuczne ognie nad Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Czas naświetlania 1/20s. Fot. Piotr Pietkiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

gragaK
  • gragaK
  • 08.05.2011 15:34

Arturze, zgadzam się z Twoim zdaniem, ale zbyt wiele informacji nie zdopinguje do robienia zdjęć tylko odstraszy. Najpierw trzeba zachęcić, a potem powolutku podnosić poprzeczkę.
Twoje mosty, i owszem, są profesjonalne, lecz gdzie kompaktowi do lustrzanki, a pospolitemu pstrykaczowi z zaledwie podstawową wiedzą sztuki fotograficznej do pasjonata?
Po tej galerii istnieje duże prawdopodobieństwo, że chwyci za aparat i pobiegnie w noc wypróbować podsunięte wskazówki. Zacznie eksperymentować, poszukiwać i może nawet potem dokształcać się. A to jest właśnie początek, który może doprowadzić do tak wspaniałych efektów, jak Twoje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No zdjęcia szału nie robią. Wskazówki są, ale nie do końca słuszne i dokładne. Brak informacji na temat najkorzystniejszych ustawień przysłony, że na statywie stabilizacja powinna być wyłączona itp. itd. Jak coś robić to dokładnie. Tutaj są moje zdjęcia nocne link Nie które naświetlane były około 190 sekund. Zapraszam równiez na moje portfolio www.tacowski.flog.pl lub na www.arturteca.pl Jeżeli chcesz się coś dowiedzieć pisz na PW.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia robiłem Canonem 500D

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 05.05.2011 17:47

Dobrze by było podać jeszcze rodzaj aparatu.
Takie zdjęcia można też robić każdym kompaktem (a hybrydą już na pewno) zaopatrzonym w tryby ekspozycji (P, S, A i M).
Świetna zachęta do robienia zdjęć nocą. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, do zdjęć tego typu potrzebujemy aparatu który posiada nastawę czasu naświetlania. Przy współczesnych "kompaktach", niestety w większości wypadków jesteśmy pozbawieni tej przyjemności - automat za nas "postanawia", co jest w danym momencie słuszne. Aczkolwiek, kompaktem też da się zrobić podobnej jakości zdjęcie - chociaż tylko przypadkowo (niestety), ale nie w takiej jakości obrazu (doboru ostrości planu pierwszego i tła - tym bardziej przy fotografii nocnej).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością nie każdym aparatem można takie efekty uzyskać. Nie wszystko da się ustawić we współczesnych elektronicznych aparacikach. Mam na myśli te w cenie do kilkaset zł...
Cenne rady. Dobrze jest czasem to i owo sobie przypomnieć. Dzięki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.