Facebook Google+ Twitter

Fotoplener w Muzeum Powstania Warszawskiego

16 grudnia, o godzinie 17, spotykamy się w Muzeum Powstania Warszawskiego. Każdy pasjonat fotografii, który wpisał się w komentarzach pod tekstem, będzie mógł zrobić unikalne zdjęcia ekspozycji. Z racji warunków panujących w muzeum warto pamiętać o statywie.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Muzeum_Powstania_Warszawsk,J.Sielicka-Jastrzębska,Na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0.Chyba każdy warszawiak choć raz był w tym niezwykłym muzeum. Tym razem jednak,wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego, chcemy zachęcić nie tylko do zwiedzania, ale i do fotografowania wnętrz i ekspozycji.

Grupą fotoreporterów i dziennikarzy obywatelskich opiekować się będą pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wolontariusze

Fotoplener planujemy 16 grudnia, od godziny 17.

Zainteresowanych prosimy o wpisywanie się w komentarzach pod tekstem do piątku, do godziny 10. Maksymalna liczba uczestników w jednej grupie - 15 osób. Jeśli będzie więcej zainteresowanych - możemy utworzyć drugą grupę.

Pierwszeństwo będą mieć Autorzy Wiadomości24.pl. W miarę wolnych miejsc, zaprosimy też osoby niezarejestrowane.

Przypomnijmy: Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60. rocznicę wybuchu powstania, w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli.

Aranżacja wnętrz przygotowana została w taki sposób, by angażować nie tylko wzrok widza, ale i dotyk oraz słuch. Efekty multimedialne przybliżają powstańczą rzeczywistość, a proponowana trasa w sposób chronologiczny przedstawia zdarzenia 73 dni powstania.

Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Na jego ścianach wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku czterdziestym czwartym (mat. prasowe Muzeum).Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Mateusz, mam nadzieję, że dołączysz do nas :-) Zapraszam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

poszedłbym, ale zdaję się, przegapiłem już termin :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie! Mamy więc całkiem sporą grupkę! Spotkamy się w Muzeum 16 grudnia, o godzinie 16.55 :-) Jeśli są jeszcze chętni, to przedłużamy termin zgłaszania się do poniedziałku, 13 grudnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.12.2010 15:14

Jeśli starczy miejsca i sił przybędzie Grześ, też!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil Bernaś
  • Kamil Bernaś
  • 09.12.2010 08:29

chętnię się wybiorę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z przyjemnością wezmę udział w plenerze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem tam z aparatem dwa lata temu. Niezdecydowanym polecam, niezwykłe miejsce. Szkoda, że mieszkam tak daleko, bo wybrałbym się jeszcze raz. Aaaa... rozważcie zabranie ze sobą statywów bo jest tam raczej ciemnawo do fotek z ręki a klimat miejsca raczej wyklucza użycie lampy błyskowej. Chociaż warto by się dowiedzieć czy statyw można tam wnieść, nie wiem tego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja juz byłem w muzeum, ale chętnie wybiore się ponownie. Bo to na prawdę bardzo ciekawe miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może termin i godzina nie każdemu chętnemu pasuje. To środek tygodnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak się zastanawiam czemu nikt nie chce się wybrać w tak Ciekawe miejsce jaki jest Muzeum Powstania Warszawskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.