Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10526 miejsce

Fotoradary czy atrapy?

Na drogach nadal stoją atrapy fotoradarów, a te działające nie są oznakowane. Inspekcja Transportu Drogowego ma na to czas do lipca 2014 roku. Zabawa w ciuciubabkę trwa.

Atrapa stojąca przy zakopiance. / Fot. Roman PawlikowskiWidok takiego fotoradaru to nadal codzienność. W środku nie ma urządzenia rejestrującego, ale maszt nadal stoi. Tak będzie zapewne do końca czasu, jaki ITD ma na oznaczenie działających urządzeń i usunięcie atrap. Inspekcja w lipcu przejęła niespełna 80 takich urządzeń, więc odpowiednie oznaczenie masztów nie powinno zająć więcej niż kilka tygodni. Niestety, dalej odnosi się wrażenie że fotoradar pełni rolę "łowcy z zaskoczenia", niż jawnego urządzenia prewencyjnego. Co pozostaje kierowcom? Rozsądek, czujność i... refleks.

Na tym zdjęciu jest nieoznakowany maszt z czynnym fotoradarem. Maszt z urządzeniem kontrolno-rejestrującym w Skomielnej Białej (725) / Fot. Roman Pawlikowski
Wracającym z Podhala słynną "zakopianką", zalecamy spokojną jazdę, mimo iż droga do domu bywa długa i wyczerpująca.

 / Fot. Roman PawlikowskiNie narażajmy portfela na "odchudzanie", a siebie i innych na niebezpieczeństwo. Szerokiej drogi.

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Weź udział w akcji Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mati
  • mati
  • 30.09.2011 21:49

Dalej się czają po krzakach z radarami wyglądającymi jak śmietnik. Złodziejstwo w biały dzień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fotoradary w ogóle można nazwać "atrapami poprawy bezpieczeństwo". Jedyne co poprawiają to stan kasy państwowej, a na to co się dzieje na drogach wpływ mają bliski zeru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.