Facebook Google+ Twitter

Fotoradary - nieskuteczne zabawki warszawskiej policji

Niemal co trzecie zdjęcie wykonane przez warszawskie fotorejestratory okazało się być niezdatne do użytku - nie pozwalało zidentyfikować sprawcy drogowego wykroczenia.

Te dane, to wynik badań jakie przeprowadziło Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji.

Policjanci montują fotoradar na moście Gdańskim w Warszawie / Fot. PAPWynika z nich, że spośród zdjęć wykonanych przez maszyny w latach 2007 i 2008, prawie 7 tys. fotografii (32%) nie było dopuszczanych do dalszego postępowania ze względu na ich złą jakość techniczną. Jest to wynikiem nieodpowiedniego ustawienia urządzeń przez policjantów. Kontrolerzy stwierdzili oprócz tego blisko 60 nieprawidłowości we wprowadzaniu danych o punktach karnych do systemu komputerowego, np. wpisanie niewłaściwego kodu wykroczenia lub błędnego nazwiska kierowcy. Wykryte zostały również 3 przypadki odstąpienia drogówki z nieuzasadnionych przyczyn od ukarania piratów.

Po zakończeniu kontroli pojawiły się obietnice, że przyczyny stwierdzonych uchybień zostaną wyeliminowane: ustawianiem fotorejestratorów zajmą się naprawdę doświadczeni funkcjonariusze, a dane będą wprowadzane do systemu z większą uwagą i rzetelnością.

źródło: Życie Warszawy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

zazwyczaj przed fotoradarem jest znak informujący o nim, w nawigacjach róznież jest informacja głosowa tak samo jak i w CB, jadąc trasą z daleka widać że wszyscy nagle zwalniają i jadą prawym pasem więc chyba Leszku Twój argument został obalony ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sęk w tym, ze kierowcy reaguja na niespodziewany fotoradar w sposob nie majacy nic wspolnego z bezpieczenstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja uważam, że fotoradar tak naprawdę ma na celu straszenie kierowców i nakłanianie ich do tego, żeby zwolnili w danym miejscu. Kierowcy zwalniają i zmniejsza się ryzyko wypadku i o to chodzi, a karanie schodzi na dalszy plan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam sie czy w tych 30% znajduja sie takze te przypadki gdy na zdjeciu znajduje sie wiecej niz jeden pojazd. To juz nie jest zalezne od ustawienia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmm, poprzez ustawienie fotoradaru co 3 zdjęcie było złe? Przecież każde zdjecie było robione z tej samej pozycji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.