Facebook Google+ Twitter

Fotorelacja z zawodów narciarskich dla dzieci w Albstadt

17 lutego 2012 r. odbyły się zawody narciarskie (Albstadt Albstädter Kids-Cup im Skilauf) dla dzieci w wieku 4-10 lat. Konkurencja była duża, a zabawa jeszcze większa.

Ostatnie techniczne przygotowania do zawodów / Fot. Fot. Halina Krüsch CzopowikMiasto Albstadt leży w Jurze Szwabskiej (Schwäbische Alb) i gór tutaj wiele. Narciarstwo jest więc bardzo rozpowszechnione. Na nartach jeździ tu prawie każdy. W mieście jest kilka klubów narciarskich, w których kunsztu narciarskiego uczą się ludzie w różnym wieku. Dzieci już od 3. roku życia.

Na czterech stokach górskich, w różnych dzielnicach miasta, znajdują się wyciągi narciarskie, i to przy nich skupione są kluby narciarskie. Kto naukę jazdy na nartach zakończy zdanym egzaminem, szusuje już sam po stokach, kiedy tylko ma ochotę i pogoda dopisuje. Kiedy pogoda nie dopisze i śniegu jest za mało, stoki zjazdowe naśnieżane są sztucznie, armatkami śnieżnymi.

Dzieci czekają w kolejce do wyciągu orczykowego / Fot. Fot. Halina Krüsch CzopowikW dniu zawodów organizatorzy musieli trochę "postrzelać"I jazda! / Fot. Fot. Halina Krüsch Czopowik armatkami śnieżnymi, aby odpowiednio naśnieżyć trasę zjazdową do slalomu. Po tak silnych, trzytygodniowych mrozach, i braku opadów śniegu w tym czasie, był to pierwszy dzień z dodatnią temperaturą, więc stary śnieg zaczął się topić.

Do zawodów zgłosiły się dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat. W sumie było 37 zawodników urodzonych w latach 2002-2008.

Najmłodszym i jedynym zawodnikiem urodzonym w 2008 r., był chłopczyk o imieniu Kjel (pozostali 3 zgłoszeni niestety stchórzyli przed startem). Kjel rozgrzewa się przez zawodami pod okiem ojca / Fot. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Sportowiec
  • Sportowiec
  • 25.02.2012 09:40

Ciekawa fotorelacja! Fakt, mistrzow tryeba przygotowywac od najmlodszych lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mistrzów trzeba przygotowywać od najmłodszych lat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dużo ruchu na świeżym powietrzu, te zimowe klimaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Basia Romer Kukulska
Dziękuję, już poprawiłam i wysłałam do Redakcji. Wcześniej zmienili mi nieco tytuł i też była literówka, teraz jeszcze to. No nic, dziękuję raz jeszcze za spostrzegawczość i pozdrawiam! Będę czekać na Twoją fotorelację z Pucharu Świata w Crans Montanie.

@Piotr Wierzbicki
Wiem, że nie tylko polska domena. Byłam u Ciebie, widziałam, potwierdziłam. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, obecnie umiejętność organizacyjna imprez, to nie tylko niemiecka domena: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

literówka jest w tagach, nie w zajawce. Przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Narty to jest wspaniała zabawa na świeżym powietrzu. Kibicie też mają niezłą imprezę i radochę. W piątek mam nieopodal w Crans Montanie Puchar Świata. Może uda mi się strzelić kilka fotek.


PS. w zajawce jest literówka. Warto zgłosić dyżurnemu oraz aby poprawił układ zdjęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze jest wcześnie zaczynać swoją przygodę ze sportem. Brawa dla maluchów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.