Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4486 miejsce

Fotoreportaż: performance Johannes Deimling

Po raz kolejny w zielonogórskiej galerii Biura Wystaw Artystycznych zorganizowano festiwal polskiej Sztuki Performance - Zrób To.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Johannes Deimling.
Johannes Deimling.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

A ja zobaczyłam metafory konsumpcjonizmu i samotności w tłumie.
Ludzie dążą do zdobywania "rzeczy", poświęcając temu tyle uwagi i energii, że nie starcza ich na kontakty z otoczeniem. Zostają sami, przytłoczeni tym, o co tak zabiegali i duszą się w samotności. Jedynym ratunkiem jest otwarcie się na drugiego człowieka i oczekiwanie, że znajdzie się kogoś, kto również "wyciągnie rękę". Krew - IMO - symbolizuje prawdziwą naturę człowieka - nie to, co posiada, ale to, kim jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.08.2007 17:41

Nie jesteś otwarta. Lucyno.
Jak na to spojrzałem, to pierwsze co mi się nasunęło, to pytanie: na ile ubranie ogranicza postrzeganie człowieka? W jakim stopniu to co nosimy na sobie określa nas samych, nasze człowieczeństwo itd. Czy nie macie wrażenia, że paradoksalnie w naszej kulturze człowiek nagi jest jakby mniej ludzki? Nagość jest zarezerwowana dla pewnych sfer i to nas odróżnia od wspólnoty pierwotnej. Na ile odzież jest wyznacznikiem stopnia ucywilizowania człowieka? Czy ubranie nie jest rodzajem więzienia dla człowieka. Jeśli tak, to w jakim stopniu nas ogranicza?
Ot, pierwsze skojarzenie. A Wy? Patrzycie, a nie widzicie?:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za bardzo nie widzę w tym sztuki, ale może nie jestem otwarta na nowoczesną kulturę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@maciej.wasilewski:"We Francji na przykład aby być uznanym za artystę i tym samym nabyć prawo do zasiliłku trzeba udokumentować swoje twórcze działania może to być występ, wystawa. Performance jest tutaj idealnym rozwiązaniem."....

....gdyby faktycznie było to takie proste to wszyscy byliby artystami-performerami na zasiłku rządu FR. Jestem od paru lat zarejestrowana w Związku Artystów Plastyków w Paryżu (la Maison des Artistes),
z autopsji mogę Ci powiedzieć,ze wcale nie jest prosta sprawa zostać uznanym artysta we Francji,a jeszcze trudniej z tego żyć.Mimo iż Francuzi przywiązują większą uwagę do sztuki niż Polacy,na przykład. By zdobyć prawa socjalne nie tylko trzeba wykazać się działalnością artystyczna (dokumentacja fotograficzna,CV),ale również udowodnić, ze działalność ta przynosi jakieś dochody.
O wiele łatwiej o zasiłek, gdy się jest po prostu bezrobotnym. choć sytuacja ma ulec zmianie...

Co do powyższego performance,to kojarzy mi się z "instalacjami" jakie tworzą bezdomni ludzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.08.2007 10:39

kompletny idiotyzm...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I ty możesz zostać performerem.
Performance jest, moim zdaniem, efektem lenistwa bądź niemożności, usprawiedliwieniem braku umiejętności aktorskich. Mamy tu klasyczny przykład gość się po prostu rozebrał i dorobił do całości teorię. Można też jeść śmieci. Można wysmarować się kałem i wejść między ludzi (ariergarda, Paweł konnak - lublin 85). Nie wymaga to żadnych umiejętności, ani pomysłowości. We Francji na przykład aby być uznanym za artystę i tym samym nabyć prawo do zasiliłku trzeba udokumentować swoje twórcze działania może to być występ, wystawa. Performance jest tutaj idealnym rozwiązaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.08.2007 00:41

Niby to już dwukrotnie było w damskim wydaniu, ale w imię sprawiedliwości niech wszyscy maja po równo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sztuka???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.