Facebook Google+ Twitter

Fotoreportaż: piąty dzień strajku pielęgniarek

Od wtorku kilkaset pielęgniarek i położnych koczuje pod kancelarią premiera na Al. Ujazdowskich w Warszawie. Pielęgniarki domagają się natychmiastowych podwyżek. Jak zapowiadają, ich strajk potrwa do 27 czerwca.

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Opalająco-strajkujące pielęgniarki w Łazienkach Królewskich/Fot. Bartek Chojnacki
Opalająco-strajkujące pielęgniarki w Łazienkach Królewskich/Fot. Bartek Chojnacki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

zasłyszane:

Kazimierz Kutz planuje nakręcić drugą część dramatu „Śmierć jak kromka chleba”. Inspiracją dla reżysera stały się dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce przez siedzibą kancelarii Prezesa Rady Ministrów. „Gdy zobaczyłem jak ci zomowcy IV RP traktują protestujące kobiety, poczułem wielki gniew, poczułem, ze jako intelektualista muszę wyrazić swój sprzeciw tak, jak umiem najlepiej – poprzez film. A że wydarzenia te bardzo przypominają mi to, co wydarzyło się w kopali „Wujek” postanowiłem, że film ten będzie kontynuacją „Śmierci” Przecież te kobiety również pochodzą ze Śląska, to mogą być córki tych górników. Niestety prawie od razu Kutz przekonał się, że w Polsce wolność słowa to już tylko mit – nikt z polskich producentów nie chce wyłożyć pieniędzy na dzieło. Na szczęście zainteresowanie wykazali Niemcy. Kutzowi pomoże Volker Schlöndorff, który nie pierwszy raz pracować będzie nad produkcją opisującą walkę polskich pracowników. Pomoc przy scenariuszu obiecał już Günter Grass. Jako przyjaciela Polski boli mnie cierpienie, jakiego dziś doświadcza ten naród. Koszmar mojej młodości
powraca, tym razem w Polsce. Antysemityzm, pogarda, nienawiść – to rani zawsze tak samo i moim obowiązkiem jest powiedzieć temu nie – jak czyniłem przez całe swoje życie – powiedział Noblista. Muzykę do filmu prawdopodobnie zadeklarowali muzycy Lady Pank. Nie wiemy jeszcze, kto miałby zagrać w filmie, choć angażu do roli Donalda Tuska może być pewny Daniel Olbrychski. W obsadzie najprawdopodobniej znajdzie się również Maciej Damięcki. Resztę szczegółów mamy poznać wkrótce, na konferencji prasowej w Auditorium Maximum, w której obok reżysera udział zapowiadają również Bronisław Geremek i Jolanta Kwaśniewska, która być może (ale to niepotwierdzona i bardzo pilnie strzeżona informacja) zagra w filmie jedną z protestujących pielęgniarek. Prawie pewna jest natomiast informacja, ze pani Hanna Gronkiewicz – Waltz zadeklarowała nieodpłatny udział w zdjęciach warszawskiej Straży Miejskiej. Strażnicy zagrają samych siebie, a także psychopatycznych policjantów atakujących zdesperowane kobiety. Patronat nad filmem objęła już telewizja TVN 24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.