Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29636 miejsce

FOTOszkoła w Lublinie - warsztaty pod patronatem Canona

16 października 2010 r. odbyła się trzecia już edycja bezpłatnych jednodniowych warsztatów fotograficznych pod nazwą "FOTOszkoła Cyfrowe.pl". Partnerem wydarzenia była znana miłośnikom fotografii - i nie tylko - firma Canon.

Zajęcia praktyczne w studio / Fot. Marcin IwanPoprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i pozytywnymi rekomendacjami uczestników, stąd pomysł na ponowną organizację warsztatów. Pierwsze odbyły się na jesieni zeszłego roku, kolejne na przełomie wiosny i lata br., zaś zajęcia organizowane były zaledwie w kilku miastach Polski. Tym razem na liście znalazł się także Lublin.

Ograniczona liczba miejsc spowodowała, że wielu osobom nie udało się dostać, jednak mimo to uczestników było sporo i ze względów logistycznych wymagało podziału na dwie grupy podczas zajęć praktycznych.

Warsztaty przewidziane były dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych miłośników fotografii, którzy pojawili się na nich z własnym sprzętem. Dzięki uprzejmości firmy - partnera i patrona imprezy - dowód osobisty umożliwiał uczestnikom wypożyczenie i testowanie przez kilka godzin najwyższej klasy sprzętu.

Prowadzący warsztaty Wojtek Tkaczyński w otoczeniu uczestników / Fot. Marcin IwanSpotkanie w każdym mieście ma swój temat przewodni - w Lublinie pojawiło się hasło "Architektura i krajobraz" - i podzielone jest na część poświęconą firmie Cyfrowe.pl, nowościom firmy Canon, obejmującą wykład teoretyczny i warsztaty praktyczne w plenerze oraz zaaranżowanym na potrzeby imprezy studio.

Prowadzącym był łódzki fotograf Wojtek Tkaczyński, którego miłośnicy fotografii mogą kojarzyć z portali internetowych "Fotopolis.pl " i "Szerokikadr.pl" oraz miesięczników "Pozytyw" i "Digital Foto Video", z którymi współpracuje. Ponadto jest on nauczycielem w łódzkiej "Filmówce" i Europejskiej Akademii Fotografii, zaś uczestników warsztatów próbował zarazić swoją miłością do fotografowania krajobrazów i architektury.

Tkaczyński był również wodzirejem wyjścia w plener - obydwie grupy uczestników wymiennie udały się ze sprzętem do Parku Saskiego, by szukać inspiracji krajobrazowych pośród ścieżek schowanych w jesiennych kolorach i promieniach słońca. Zdjęcia autorstwa Marcina Iwana zostały zrobione Canonem 5D M2 dzięki uprzejmości firmy / Fot. Marcin Iwan

Podczas części praktycznej warsztatów we wnętrzu obecna była modelka współpracująca z największymi agencjami modelingu w Polsce i nie tylko. Mimo nieco zbyt licznej grupy fotografów, każdy miał szanse spróbować swoich sił w fotografii studyjnej, zaś modelka doskonale współpracowała ze wszystkimi.

Efekty pracy w plenerze i studio można było podziwiać pod koniec fotograficznego dnia, kiedy jury podczas błyskawicznych obrad postanowiło nagrodzić autorów najlepszych zdjęć gadżetami firmy Canon Polska i Cyfrowe.pl.

Dowód osobisty umożliwiał wypożyczenie sprzętu na czas warsztatów - tu Canon 5D M2 / Fot. Elżbieta RubiecSpotkania w ramach warsztatów "FOTOszkoła Cyfrowe.pl" odbywać się będą także w Warszawie (17.10.10; "Sprzęt i technika a wizja i styl, czyli co to znaczy być dziś fotografem"), Toruniu (06.11.10; "Ruch w obiektywie"), Olsztynie (07.11.10; "Fotografia nocna"), jednak z powodu dużego zainteresowania wydarzeniem rejestracja zakończyła się już jakiś czas temu. Należy mieć nadzieję, że do skutku dojdzie kolejna edycja warsztatów, zorganizowana być może na większą skalę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dariusz Podgórnak
  • Dariusz Podgórnak
  • 19.10.2010 20:26

:) Widzę że się załapałam do artykułu Pani Elżbiety Rubiec
Powiem krótko było super...
Można było wypróbować obiektywy ale Fisheye sprawuje się świetnie co widać na zdjęciu .
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciiii ;-P

Komentarz został ukrytyrozwiń

ajj,paru nikoniarzy też było ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo masz nikona :P ogolnie fajowa sprawa!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sorry,wszystko jakoś tak na szybko bo była bardzo ograniczona liczba miejsc ;/

Myślę, że jeszcze nie raz będzie okazja uczestniczyć w takich warsztatach;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tego ostatniego Pana na zdjęciu to chyba poznaję...

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem o warsztatach. Dobry tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.