Facebook Google+ Twitter

Fotyga nie otrzyma nominacji na ambasadora przy ONZ?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-26 17:32

Premier Donald Tusk powiedział, że Anna Fotyga najprawdopodobniej nie doczeka się nominacji na ambasadora przy ONZ.

Kilka dni temu była minister spraw zagranicznych skrytykowała przed sejmową komisją spraw zagranicznych obecną politykę MSZ. Zaznaczyła, że w czasach, gdy nim kierowała, premier, prezydent i minister spraw zagranicznych działali zgodnie i w porozumieniu.

Zdaniem premiera, Anna Fotyga pokazała swoją niechęć do rządu i postawiła zarówno jego, jak i szefa MSZ w trudnej sytuacji. Donald Tusk przyznał, że choć ma dużą wyobraźnie, nie spodziewał się, iż po akceptacji Anna Fotyga powie, że chce zostać ambasadorem, ale nie zamierza zgadzać się z polityką rządu. Premier mówił, że ma przeczucie, iż minister Fotyga publicznie pokazała jego gabinetowi "figę", co zdaniem Donalda Tuska oznacza, że nie jest ona zainteresowana nominacją.

Zarówno premier, jak i szef MSZ Radosław Sikorski zapowiadali, że będą żądać od Anny Fotygi wyjaśnień dotyczących jej wypowiedzi przed sejmową komisją spraw zagranicznych. Sikorski podkreślił, że gdyby za kadencji Anny Fotygi na stanowisku ministra spraw zagranicznych, ambasador krytykował polską dyplomację, to by na placówkę nie pojechał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.