Facebook Google+ Twitter

Fragment schodów z Wieży Eiffla sprzedano za 85 tysięcy euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-14 21:00

Ponad 2 tysiące euro za jeden stopień - taką cenę osiągnął na licytacji fragment schodów pochodzących z Wieży Eiffla. Liczący 40 stopni odcinek kręconych schodów został sprzedany za 85 tysięcy euro.

Licytacja tej niecodziennej „pamiątki" z Wieży Eiffla odbyła się w paryskim domu aukcyjnym Drouot-Richelieu. Sprzedany stalowy fragment liczy niecałe 8 metrów wysokości.

Trudno będzie oczywiście postawić coś takiego na komodzie. Nabywca, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska, zajmuje się zawodowo skupem stalowych przedmiotów. Zamierza on pociąć schody na kawałki i sprzedać je.

Tego handlowca interesuje zresztą nie tylko stal. Kilka lat wcześniej kupił on również odcinek Muru Berlińskiego i sprzedał następnie jego małe fragmenty.

Schody z Wieży Eiffla były tylko jednym z licznym obiektów, które można było nabyć podczas licytacji noszącej zachęcający tytuł „Paris Mon Amour". Wszystkie proponowane przedmioty są związane ze stolicą Francji. Są wśród nich między innymi typowy paryski kiosk, latarnia z Pól Elizejskich oraz budka telefoniczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Turysta od siedmiu boleści
  • Turysta od siedmiu boleści
  • 10.09.2011 13:29

W Paryżu można sprzedać wszystko, tak jak z Grecji (kamienie z Akropolu). Może się mylę ale de Champ sprzedał "Powietrze z Paryża" zamknięte w szklanej bańce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.