Facebook Google+ Twitter

Fragment skrzydła Tupolewa zostanie wpięty w suknię Matki Bożej

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-04-29 07:42

Fragment skrzydła samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, zostanie umieszczony w powstającej nowej sukni na obraz Matki Bożej na Jasnej Górze. Chodzi o kawałek metalu pokryty białą farbą i przebity śrubką. Podarowali go ojcom paulinom z Jasnej Góry mieszkańcy Smoleńska.

 / Fot. screenO. Roman Majewski, przeor Jasnej Góry poinformował o tym podczas poniedziałkowego Apelu Jasnogórskiego - będzie to wotum narodu polskiego. - Ten kawałek samolotu, który spadł 10 kwietnia, zostanie włączony w twoją nową suknię, suknię wdzięczności i miłości, cierpienia i nadziei narodu polskiego, już na zawsze - powiedział podczas modlitwy w Kaplicy Matki Bożej. - Ten niemy, mały świadek - głośnej, wielkiej tragedii jest wyrazem naszej troski o Ojczyznę.

Nowe korony i suknia powstają z ofiarowanych przez jasnogórskich pielgrzymów darów wotywnych i ofiar. - W sukni wykorzystane zostaną meteoryty, brylanty, diamenty a także wota przynoszone przez ludzi. Są to pierścienie, sygnety, brosze - wyjaśnia Mariusz Drapikowski, artysta bursztynnik z Gdańska. - Z racji dramatu pojawi się także wotum narodu, czyli fragment rozbitego samolotu.

Z propozycją tą wyszła do bursztynnika Jasna Góra. - Suknia zostanie, jak się uda oficjalnie założona na Ikonę 4 września. Jesteśmy na etapie jej pisania. Pracujemy po 12 godzin dziennie, nawet w soboty - dodaje Drapikowski.

Kawałek prezydenckiego samolotu znajdzie się obok najcenniejsze jasnogórskiej relikwii, przestrzelonego pasa sutanny papieża Jana Pawła II, w czasie zamachu na jego życie 13 maja 1981 roku. Na pasie widoczny jest otwór po kuli i liczne ślady krwi Ojca Świętego.Pas jest umieszczony w specjalnej, drewnianej gablocie, obitej srebrną blachą, za pancerną szybą, tuż obok Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Czytaj na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Kiedy nasz kraj się opamięta i przestanie żyć wciąż tylko bolesną przeszłością i martyrologią...a teraz do tego chce dorzucić szczątki samolotu jako wotum narodowe.
Panie Mieczysławie Cenin...popieram Pana zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2010 21:37

Ciekawe, tylko czekać na kolejne szalone pomysły.....
Pomysły które splendoru nam nie przysporzą a wręcz przeciwnie utwierdzą, że traktuje się ludzi niczym gawiedź z ciemnogrodu i narzuca się im swoje dogmatyczne zapędy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ej, ludzie małej wiary. To przeczytajcie: "Został zdobyty ten kawałek za cenę wielkiej odwagi siostry zakonnej, która przepędzana przez żołnierzy zaraz po wypadku, dwa dni po wypadku, ten fragment z tego miejsca zabrała i przywiozła na Jasną Górę - mówił w niedzielnej homilii o. Roman Majewski".
Wnoszę o beatyfiakcję siostry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2010 20:02

trafny komentarz !

Komentarz został ukrytyrozwiń

A więc nadal nie tylko tkwimy w głębokim Średniowieczu, a przy każdej okazji odpowiednia mentalność jest świadomie utrwalana i wzmacniana. Mamy prymitywną plebejska i histeryczną religijność z kultem Maryi na czele. Bóg ojciec jest wymagający surowy i sprawiedliwy. A więc łatwiej uzyskać wsparcie u Matki, która zawsze jest wyrozumiała i kochająca, szczególnie dziecko-nieudacznika. To kult ludzi słabych i nie mających woli usilnego działania na rzecz zapewnienia wszystkim godziwego bytu i ponoszenia odpowiedzialności za swój los. To modlitwa o cud i zaniedbywanie rzetelnej uczciwej i wytężonej pracy, w przeciwieństwie np do protestantów, których religijność wiąże się ze zdrowym kultem pracy, odpowiedzialności i osiąganiu szczęścia w wypracowanym dobrobycie. Nasza religijność pogrąża państwo w nieustającym upadku i słabości już od XVI wieku. Mającym wątpliwości polecam dzieła J. Stachniuka i wydana w ostatnich dniach książkę A. Wacyka „ Kultura bezdziejów. Rzecz o dziejowej degradacji narodu polskiego” . Tworzenie ze szczątków katastrofy, która tak czy inaczej obrazem naszej nieudolności, wotum narodu jest tu nadużyciem i manipulacją, obliczoną na nie pojawienie się zdecydowanego sprzeciwu w faktycznie niemal wyznaniowym państwie. Dlatego odpowiedzialność za ten stan ponoszą ci, którzy cynicznie licząc na liczebne wsparcie swego mandatu władzy żyją w dobrobycie i śmieją się na boku z takiej pobożności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to muzeum rozmaitości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może...

Komentarz został ukrytyrozwiń

może to wotum dziękczynne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, kiedy doczekamy się głosów protestujących przeciwko umieszczeniu w sukni Najjaśniesznej Panienki ruskiego skrzydła. Jeszcze anielskie to rozumiem, ale ruskie i to nielota? Niegodne jasnogórskich splendorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy w Polsce nic nie może się odbyć bez religii .Nie każdy Polak to wierzący katolik .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.