Facebook Google+ Twitter

Franciszek odwiedzi cmentarz dzieci zmarłych w wyniku aborcji

W czasie nadchodzącej (14-18 sierpnia) pielgrzymki Franciszka do Korei Południowej przewidziana jest wizyta papieża na cmentarzu dzieci, które zmarły w wyniku wykonanej aborcji.

 / Fot. EPA/DANIEL DAL ZENNAROJak podaje ewtnnews.com, papież ma przybyć tam 16 sierpnia i modlić się za nienarodzone dzieci. Cmentarz zlokalizowany jest obok Domu Nadziei, ośrodka rehabilitacyjnego prowadzonego przez siostry zakonne, który powstał w 1976 roku z inicjatywy księdza Johna Oha. Na jego terenie, prócz symbolicznych białych krzyży, które mają przypominać o nienarodzonych dzieciach, znajduje się również figura Świętej Rodziny. Obecnie z pomocy ośrodka korzysta na stałe średnio 5000 osób z różnymi problemami, w tym alkoholicy i osoby bezdomne.

Pielgrzymka do Korei Południowej obejmować będzie również spotkanie z przywódcami państwa, w tym z prezydentem, Park Geun-hye'm oraz biskupami Kościoła koreańskiego. Głównym punktem pielgrzymki jest VI Azjatyckie Spotkanie Młodzieży (14 sierpnia). Krajowe media szacują, że może na nie przybyć nawet 8-10 tysięcy młodych ludzi, z kolei dyrektor watykańskiego biura prasowego jest o wiele ostrożniejszy w wyliczeniach i przewiduje frekwencję na poziomie 4-6 tysięcy zebranych. Dwa dni później w Seulu papież dokona beatyfikacji grupy 124 koreańskich męczenników.

Cała pielgrzymka rozpocznie się 14 sierpnia o godzinie 12.00 czasu lokalnego, kiedy papież odprawi Mszę św. w nuncjaturze apostolskiej w stolicy Korei. W planach jest również spotkanie w Wyższym Seminarium Duchownym, wizyta w sanktuarium maryjnym w Solmoe oraz w sanktuarium męczenników Seo So mun.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rozważania semantyczne...
Dzieci nasze i (kategoria opozycyjna do nich) dzieci nie nasze (obie grupy dzieci są posiadaczami PESEL-a).
Dzieci poczęte, dzieci niepoczęte, dzieci napoczęte (te abortowane) - wszystkie te kategorie bez PESEL-a.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Narodzone to już gwarantowane opłaty za sakramenty; szkoda, że nikt nie modli się za te całkiem niepoczęte w wyniku celibatu. Ileż materiału genetycznego idzie na marne! Chłopy zdrowe, dobrze odżywione, wypoczęte - a potomstwo nieliczne, przypadkowe i w dodatku nieuznawane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może by tak najpierw dzieci narodzonych w Tuam/Irlandia???
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-masowy-grob-dzieci-w-irlandii-jest-komisja-sledcza,nId,1440715
Narodzone ciągle nie są dość interesujące...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.