Facebook Google+ Twitter

Franciszek Smuda trenerem reprezentacji Polski!

Stało się to co powinno się stać kilka lat temu. Franciszek Smuda wreszcie dostał szansę poprowadzenia Polskiej kadry. W czwartek został wybrany zdecydowaną większością głosów. Poparło go 15 z 16 członków zarządu PZPN.

F. Smuda / Fot. Szymon SzarKandydatem na selekcjonera Franek Smuda był od dawna. Nominację dostał w trudnym okresie, ale i bardzo ciekawym ze względu na bliskie mistrzostwa Europy, których w 2012 roku Polska wraz z Ukraina będzie współgospodarzem.

Praca w Lechu Poznań przetarła Smudzie szlaki do posady selekcjonera reprezentacji Polski, mimo iż przez całą kadencję zdobył z poznaniakami tylko Puchar Polski. W tym czasie nie brakowało jednak emocjonujących spotkań z wielkimi klubami. Efektowna gra lechitów w europejskich pucharach i momentami w lidze, to nie jedyny czynnik, który miał faworyzować Smudę. Bardzo pomógł głos poparcia kibiców oraz mediów.

Nowy trener kadry, za kadencji w poznańskiej drużynie często narzekał, że potrzebowałby jeszcze kilku wartościowych wzmocnień i sam chciał decydować o tym, jacy zawodnicy trafiali na Bułgarską. Wtedy takiej szansy nie miał, ale w reprezentacji to on będzie decydował, kto zagra z orłem na piersi.

Innymi kandydatami do pracy z reprezentacją byli Henryk Kasperczak, który do samego końca liczył na posadę selekcjonera, oraz tymczasowy selekcjoner Stefan Majewski. Ten ostatni był jednak najmniej popieranym kandydatem przez kibiców, więc na placu boju zostali jedynie Smuda i Kasperczak. To jednak faworyzowany przez kibiców i media "Franz" obejmie stery w najważniejszej drużynie w kraju.

Dyrektorem sportowym Reprezentacji Polski został, wielokrotny reprezentant Polski Marek Koźmiński. Asystentem Smudy w reprezentacji najprawdopodobniej zostanie 37-letni Paweł Wojtala. Największy problem nowemu selekcjonerowi może sprawić wybór trenera bramkarzy. Kandydatów jest kilku, najbardziej prawdopodobne jest, że trener powierzy to stanowisko byłemu bramkarzowi Polskiej kadry Adamowi Matyskowi.

W nowej roli Franciszek Smuda zadebiutuje w spotkaniu towarzyskim
z Rumunią, 14 listopada w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Franek Smuda czyni cuda, Football na tak to jego firmowy znak, do przodu gramy i często wygrywamy, ole ole Franek Smuda trenerem kadry jest :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Franz to dobry wybór ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.