Facebook Google+ Twitter

Franciszkanie odpowiedzieli jezuitom na Ice Bucket Challenge

Franciszkanie odpowiedzieli na wyzwanie rzucone przez krakowskich jezuitów i również podeszli do tematu niesztampowo. Ice Bucket Challenge w wydaniu zakonników rozwija się. Nominowani zostali jeszcze dominikanie i salezjanie.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeW poniedziałek jezuici przedstawili własną wersję Ice Bucket Challenge. Zamiast oblewać się wiadrem wody z lodem użyli kropidła. Gościem ich prezentacji była szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, która opowiedziała o deficycie wody w wielu częściach świata.

"Szanujemy wodę. Na świecie jest wiele kobiet, które po takie wiaderko wody musi iść godzinami. Wspierajmy dobre akcje pomocy w sposób mądry, wylewajmy wodę, ale na niby, pomagajmy innym" - mówiła. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem internautów, którzy chwalili jezuitów za nietypowe podejście.

Krakowscy jezuici wzięli udział w Ice Bucket Challenge. Zaskoczyli nawet krytyków akcji

Zakonnicy Towarzystwa Jezusowego nominowali dominikanów i franciszkanów. Ci ostatni również zaprezentowali swoją wersję Ice Bucket Challenge i zrobili to w równie ciekawy sposób. Bracia Mniejsi nominowali z kolei zespół Luxtorpeda i Salezjanów.Akcja Ice Bucket Challenge pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i została zapoczątkowana, by pomóc ludziom chorym na stwardnienie zanikowe-boczne. Nominowany oblewa się zimną wodą, dokonuje przelewu na cel charytatywny i wskazuje kolejne osoby. W Polsce stowarzyszenie zajmujące się chorymi na ALS zebrało blisko 1 mln złotych właśnie dzięki tej zabawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.