Facebook Google+ Twitter

Francja: Airbus linii Air France nie rozpadł się w powietrzu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-02 20:35

Samolot Airbus A330, który uległ katastrofie przed miesiącem nad Atlantykiem, nie rozpadł się w powietrzu. W Le Bourget pod Paryżem odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiony został pierwszy raport biura prowadzącego dochodzenie w sprawie przyczyn tragedii.

Alain Bouillard, który kieruje śledztwem w sprawie katastrofy, prowadzonym przez Biuro Dochodzeń i Analiz, zaczął konferencję prasową od oświadczenia, że przyczyny zniszczenia Airbusa linii Air France nie zostały jeszcze ustalone. Bouillard omówił następnie szczegółowo stan różnych odnalezionych w Atlantyku fragmentów samolotu, a przede wszystkim rodzaj deformacji, jakim one uległy. Stan tych fragmentów pozwolił komisji na dokonanie ustaleń sprzecznych z krążącymi dotąd opiniami. - Samolot nie został zniszczony w locie. Wydaje się, że samolot uderzył o powierzchnię wody w konfiguracji lotu, ale przy silnym przyśpieszeniu pionowym - powiedział Alain Bouillard.

Biuro dochodzeniowe przytoczyło również zeznania załóg trzech samolotów, które leciały tą samą trasą zaraz za francuskim Airbusem. Z zeznań tych wynika, że turbulencje w miejscu katastrofy były "umiarkowane".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.