Facebook Google+ Twitter

Francja: Będzie reforma systemu przyznawania prawa jazdy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-08 21:24

Władze francuskie rozważają reformę systemu przyznawania prawa jazdy, aby zwiększyć bezpieczeństwo na swoich drogach. Rozwijana będzie zasada prowadzenia samochodu pod kontrolą dorosłego kierowcy.

16-latki, zasiadające za kierownicą pod opieką są sprawcami czterokrotnie mniejszej liczby wypadków niż pozostali, młodzi kierowcy. Egzamin na prawo jazdy będzie zdawany przez całe życie - wprowadzone zostaną kursy po uzyskaniu zezwolenia na kierowanie pojazdami mechanicznymi. W kilka miesięcy po pierwszym, kierowca będzie musiał uczestniczyć w kursach dostosowanych do doświadczenia jakie zdobył samodzielnie prowadząc samochód. W ten sposób, w miarę zdobywania pewności w prowadzeniu pojazdu, co jakiś czas egzaminom poddawani będą nawet rutyniarze.

Rozważany jest także zakaz prowadzenia pojazdów przez młodych ludzi w nocy w czasie weekendu - wtedy dochodzi do największej liczby wypadków. Inny projekt - to zakaz prowadzenia samochodu o dużej mocy silnika przez kierowców, którzy mają uprawnienia krócej niż trzy lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.