Facebook Google+ Twitter

Francja: Benedykt XVI wygłosił wykład o związkach między kulturą a religią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-12 22:01

O związkach między kulturą a religią mówił Benedykt XVI w paryskim Kolegium Bernardynów. Papież wygłosił wykład w sali wypełnionej wybitnymi przedstawicielami francuskiej kultury, nauki i polityki.

Po spotkaniu z prezydentem Sarkozym w Pałacu Elizejskim, wystąpienie Benedykta XVI w Kolegium Bernardynów było pierwszym aktem religijnej części jego wizyty we Francji. Papież mówił o kulturze jako o naturalnej konsekwencji wiary. Od wieków ludzie, poszukując Boga, tworzyli z myślą o nim dzieła sztuki - podkreślał Ojciec Święty. „Poszukiwanie Boga wymaga istnienia kultury słowa. W zachodnim życiu zakonów religijnych eschatologia i gramatyka są ze sobą nierozerwalnie związane. Biblioteka była zawsze integralną częścią zakonu, podobnie jak szkoła" - mówił Benedykt XVI.

Papież powiedział również, że w Biblii Bóg uczy ludzi, jak mają się do niego zwracać. Psalmy zawierają w wielu miejscach wskazania co do tego, jak mają być śpiewane i jakie instrumenty mają im towarzyszyć. Benedykt XVI dodał, że w modlitwie „muzyka jest niezbędna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.