Facebook Google+ Twitter

Francja: Coco Chanel i Igor Strawiński romantycznymi bohaterami filmu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-31 19:24

Coco Chanel i Igor Strawiński to bohaterowie filmu, który wszedł właśnie na ekrany francuskich kin. Reżyser Jan Kounen (czyt. jan kuNEN) opowiada w nim o spotkaniu i krótkim romansie francuskiej projektantki mody i rosyjskiego kompozytora.

Film Jana Kounena nosi tytuł "Coco Chanel i Igor Strawiński". Już w pierwszej scenie widzimy francuską projektantkę podczas prapremiery baletu Strawińskiego "Święto wiosny" w 1913 roku. Przedstawienie w Paryżu wywołało jeden z największych skandali w historii muzyki, ale Coco Chanel jest zafascynowana muzyką rosyjskiego kompozytora.

Kilka lat później projektantka proponuje Strawińskiemu, który uciekł do Paryża przed rewolucją, pomoc materialną i dach nad głową.

Coco Chanel widzi w rosyjskim kompozytorze równego jej artystę. Strawiński jednak nie uważa jej za artystkę, ale raczej za producentkę odzieży.

Twórca filmu "Coco Chanel i Igor Strawiński" przyjął w swojej opowieści tezę o romansie między Francuzką a Rosjaninem. Nie wszyscy historycy potwierdzają tę teorię. Nawet dom mody Coco Chanel, który pomógł w realizacji filmu, określa ją jasno jako opowieść fikcyjną.

Film został dobrze przyjęty przez krytyków, którzy zarzucają mu tylko nieco zbyt akademicki charakter. W roli Coco Chanel wystąpiła Anna Mouglalis.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.