Facebook Google+ Twitter

Francja: Ćwiczenia na wypadek ataku terrorystycznego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-11 22:16

Czwórka wybitnych francuskich sportowców wzięła udział w ćwiczeniach, które miały pokazać, jak należy się zachować w przypadku ataku terrorystycznego.

Całą czwórkę „terroryści" uprowadzili w sercu Paryża, na moście Aleksandra III napadając na autokar, którym „ofiary"podróżowały.

Ćwiczenia odbyły się z okazji „Dnia bezpieczeństwa w kraju". W pozorowanym napadzie w rolę ofiar wcielili się mistrzowie olimpijscy: znani pływacy Alain Bernard i Hughes Dubosque, oraz mistrzowie judo i lekkiej atletyki. Z rąk napastników, którzy wzięli ich jako zakładników, uwolniła ich interwencja brygady antyterrorystycznej francuskiej żandarmerii. Akcję, z udziałem trzech śmigłowców, w tym dwóch bojowych klasy „Puma" oraz samochodów opancerzonych, na których jechali strzelcy wyborowi, podziwiały tłumy Paryżan i turystów. Desant spadochroniarzy odwołano ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne.

W różnych imprezach organizowanych w regionie paryskim z okazji "Dnia Bezpieczeństwa", udział wzięło 80 tysięcy osób. Celem „Dnia bezpieczeństwa" było uwrażliwienie opinii publicznej na zagrożenia, jakie mogą spotkać obywateli i na sposoby radzenia sobie w takich sytuacjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.