Facebook Google+ Twitter

Francja: Demonstracje przeciwko reformie funkcjonowania mediów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-25 17:54

Prawie 4 tysięcy pracowników francuskich mediów publicznych demonstrowało pod Wieżą Eiffla. Przyczyną niezadowolenia jest planowana reforma funkcjonowania środków masowego przekazu.

Akcja strajkowa w poważnym stopniu zakłóciła funkcjonowanie francuskich mediów publicznych. Z powodu protestu wiele audycji w stacjach Radio-France zostało odwołanych lub też nadaje się je w okrojonej wersji. Zakłócenia te dotyczą takich rozgłośni jak France-Inter, France-Culture i France-Info. Ta ostatnia stacja, będąca kanałem czysto informacyjnym, nadaje niemal wyłącznie muzykę przerywaną skrótami najważniejszych wiadomości.

W telewizji publicznej odwołany został dziennik, nadawany przez stację France 2 zawsze o godzinie 13-tej. Zagrożone jest również główne wydanie tego dziennika, emitowane o godzinie 20-tej.

Pracownicy publicznej telewizji i radia są zaniepokojeni faktem, że od stycznia w mediach tych zostanie w znacznym stopniu ograniczone nadawanie reklam. Może to spowodować trudności finansowe mediów publicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.