Facebook Google+ Twitter

Francja: Dom mody Christiana Lacroix ogłasza upadłość

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-01 22:13

W luksusowej francuskiej modzie może być wkrótce nieco mniej ciepłych, żywych kolorów i fantazyjnych form. Paryski sąd handlowy ogłosił rozpoczęcie procedury upadłościowej domu mody, którego założycielem jest jeden z najsłynniejszych francuskich twórców mody Christian Lacroix.

Adwokat domu mody Christiana Lacroix poinformował, że paryski sąd handlowy nie zaakceptował propozycji pochodzących od przedsiębiorstw, które chciały przejąć firmę i tym samym uratować ją. Sąd nakazał utrzymanie domu mody słynnego krawca, ale poddał go równocześnie regułom procedury upadłościowej.

Z domu mody będzie musiało odejść 90 procent jego pracowników. Zamiast ponad 100 osób, będzie teraz w nim pracowało zaledwie 12. Co więcej, działalność domu mody zostanie okrojona i firma nie będzie mogła ani projektować, ani szyć ubiorów należących do luksusowej mody „haute couture".

Christian Lacroix i jego niewielka ekipa będą teraz musieli skoncentrować swoją działalność na obsłudze umów licencyjnych pozwalających na sprzedaż strojów i perfum tej znanej na całym świecie marki.

Pracownicy Christiana Lacroix zareagowali na decyzję sądu jak na prawdziwy kataklizm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.