Facebook Google+ Twitter

Francja: Dwóch podejrzanych o związki z al-Kaidą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 22:09

Władze Francji potwierdziły zatrzymanie we Włoszech dwóch obywateli francuskich podejrzewanych o związki z al-Kaidą. Paryż wątpi jednak w prawdziwość doniesień o planach zamachu na lotnisku imienia Charlesa de Gaulle'a.

Frédéric Desagnaux, rzecznik francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, potwierdził zainteresowanie Paryża sprawą dwóch mężczyzn zatrzymanych we włoskim mieście Bari.

„Obserwujemy uważnie tę sprawę w ścisłym kontakcie z władzami włoskimi. Ufamy im, że przeprowadzą dochodzenie należycie" - powiedział.

Rzecznik francuskiego MSZ dodał, że obaj aresztowani mężczyźni, jak wszyscy Francuzi zatrzymani za granicą, mają prawo do opieki ze strony francuskich instancji konsularnych.

Minister spraw wewnętrznych Michele Alliot-Marie powiedziała z kolei, że obaj mężczyźni „są znani ze swojej działalności propagandowej, z przynależności do sieci i z rekrutowania nowych członków".

Jednakże według pani Alliot-Marie, „nie ma żadnych wskazówek pozwalających myśleć poważnie o zagrożeniu na lotnisku imienia Charlesa de Gaulle'a".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.