Facebook Google+ Twitter

Francja: Dzisiaj zostaną wręczone Cezary

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-27 12:25

Francuscy miłośnicy kina z niecierpliwością czekają na wyniki rywalizacji o Cezary. Nagrody za największe osiągnięcia francuskiej kinematografii zostaną wręczone dzisiaj wieczorem w paryskim Teatrze Châtelet.

Najwięcej nominacji zdobył film "Mesrine", którego reżyserem jest Jean-François Richet. Film ten w bardzo realistyczny sposób opowiada o życiu i śmierci jednego z najsłynniejszych francuskich przestępców. W roli Mesrine'a wystąpił Vincent Cassel, wymieniany jako jeden z faworytów w walce o Cezara dla najlepszego aktora.

Jego rywalem w tej kategorii jest Guillaume Depardieu, który otrzymał pośmiertną nominację za przejmującą rolę w filmie "Versailles". Wśród aktorek wiele mówi się o Sylvie Testud, która w zadziwiający sposób umiała przeistoczyć się w pisarkę Françoise Sagan w filmie opowiadającym o jej życiu.

Honorowym gościem wieczoru będzie amerykański reżyser i aktor Sean Penn. To on wręczy Cezara za najlepszy film francuski roku. Inny sławny Amerykanin, aktor Dustin Hoffman, otrzyma honorowego Cezara za dokonania artystyczne całego życia.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.